firma

10 najlepszych pracodawców w kategorii BIZNES

PKO Bank Polski znalazł się w gronie 10 najlepszych pracodawców w kategorii BIZNES w rankingu przygotowanym w oparciu o opinie studentów. To najlepszy wynik spośród wszystkich banków ujętych w ogólnopolskim badaniu Universum Student Survey 2011. Idealni pracodawcy, według ankietowanych, są stabilni i inspirujący, cechuje ich finansowa stabilność oraz dynamiczny rozwój.

W tegorocznej edycji badania Universum Student Survey wzięło udział ponad 15,3 tys. studentów ze 100 najważniejszych uczelni w kraju. Respondentów zapytano o ich oczekiwania związane z karierą zawodową oraz o postrzeganie firm działających na polskim rynku w roli potencjalnych pracodawców. Na podstawie wyników badania powstał ranking Idealny Pracodawca 2011 w pięciu kategoriach: biznes, inżynieria, IT, nauki ścisłe, nauki humanistyczne. Polscy studenci najbardziej cenią finansową stabilność oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorstw. Wśród swoich wymarzonych pracodawców wymieniają takie firmy, które potrafią umiejętnie łączyć te pozornie sprzeczne ze sobą wartości.

Ranking Idealny Pracodawca 2011 odnotowuje wyraźny wzrost pozycji banków jako idealnego miejsca pracy dla polskich studentów. Po fali zawirowań kryzysowych powoli odzyskują zaufanie nie tylko jako instytucje finansowe, ale także jako pracodawcy. Dużym sukcesem jest awans PKO Banku Polskiego do czołowej dziesiątki rankingu. To najlepszy wynik spośród wszystkich banków ujętych w zestawieniu.

? Cieszymy się, że studenci doceniają zmiany dziejące się w naszym Banku i to, że jesteśmy otwarci na osoby młode. Dużo osób, które zaczynały współpracę z naszym Bankiem jako stażyści czy praktykanci, jest teraz naszymi pracownikami ? mówi Artur Miernik, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością.

Przyczyna sukcesu firm, które od lat cieszą się dużą sympatią studentów jako idealni pracodawcy, leży w umiejętnym pogodzeniu stabilności oraz inspirującej, motywującej do rozwoju pracy ? twierdzą organizatorzy badania. Studenci cenią sobie te firmy, które wprowadzają na rynek atrakcyjne produkty. Jednak to nie wystarczy, by postrzegali je jako idealnego pracodawcę. Pełnię sukcesu gwarantuje dopiero połączenie innowacyjności z silną, prestiżową marką oraz odpowiednim zapleczem finansowym.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Zysk netto za I kwartał 2011 roku wyniósł 851 mln zł. Z ponad 25-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży złotowych kredytów hipotecznych, oferując oprócz tradycyjnych kredytów hipotecznych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez portal finansowy Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader?s Digest certyfikatami ?Produkt Roku 2010? jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem ?Złotego Bankiera? za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu ?Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców?, posiadaczem certyfikatu ?Firma Przyjazna Klientowi? oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt ? za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane przez Bank zostały z kolei docenione przez Gazetę Bankową, która przyznała mu tytuł ?Bankowego Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2010?. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych ? 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu ?Top Marka? według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na półtora miliarda dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej ?Polskie Marki 2010? jej wartość została określona na 3,6 mld zł.

hastagi na stronie:

#największe firmy kraków #najlepsze firmy w krakowie #największe firmy w polsce 2011 #korporacje kraków #najwieksze firmy w krakowie #największe firmy w małopolsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #biznes   #br   #cel   #cen   #charakter   #chce   #dla   #dom   #Edukacja   #firma