studia

17 marca. Politechnika Open!

Drzwi przed przyszłymi studentami już w środę, 17 marca otworzy Politechnika Gdańska. Na wielką imprezę informacyjną zapraszamy całymi klasami, pojedynczo lub parami. Jesteśmy do dyspozycji w godz. 9?15. Na godz. 12.30 do Dziedzińca Południowego wszystkich gości zaprasza Jego Magnificencja Rektor, prof. Henryk Krawczyk. Politechnika Open!

Spotkajmy się w pięknym, majestatycznym Gmachu Głównego, gdzie w holu przed Biblioteką Główną stanie info point, czyli punkt informacyjny imprezy. Tam też można będzie obejrzeć wystawę projektów architektonicznych, przygotowaną specjalnie z myślą o kandydatach na studia.

W Dziedzińcu Północnym swoją ofertę zaprezentuje wszystkie dziewięć wydziałów Politechniki Gdańskiej. W lewym dziedzińcu, zwanym od położenia geograficznego ? południowym ? swoje stoisko rozstawi Dział Kształcenia i Realizacji Dydaktyki, odpowiedzialny na naszej uczelni za rekrutację.
W Dziedzińcu Południowym będzie też okazja, by poznać studentów działających w samorządzie, kołach naukowych elektryków, automatyków i robotyków. O tym, że lata spędzone na uczelni to nie tylko czas ostrego zakuwania, ale także okazja do poznania fantastycznych ludzi, przekonywać będą żacy należący do Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej “FIFY”.
Jak toczą się losy naszych absolwentów, gdzie szukać praktyk i ofert pracy, opowiedzą pracownicy Sekcji Karier Studenckich.

Politechnika Open to taki dzień, w którym na wszystkich wydziałach odbywać się będą ciekawe prezentacje. Będzie okazja, by zajrzeć do laboratoriów i uczestniczyć w prawdziwych studenckich ćwiczeniach. Zachęcamy więc do penetrowania kampusu Politechniki Gdańskiej.

U nas dowiedzieć się będzie można, jak inżynier mechanik może pomóc lekarzowi. Co to jest chemiczny kameleon i jak skonstruować własną bakterię? Jaką prędkość osiąga solarbike i czy na waterbiku można popłynąć daleko? Przygotowaliśmy też pokazy: sterowania ruchem kolejowym i samochodu badawczego o napędzie hybrydowym.
Pokażemy co to jest komora bezdechowa i jak się tworzy implanty. Wytłumaczymy, na czym profesjonalnie zmontować dźwięk i obraz. A na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG prowadzić będziemy zapisy na jazdę próbną, czyli młodzi przekonają się jak zostać studentem na próbę.

Studia dla ambitnych
Każdy ambitny znajdzie swoje miejsce w naszej społeczności akademickiej. Prowadzimy już w tej chwili 29 kierunków studiów ? od oceanotechniki na najstarszym wydziale okrętowym w Polsce, poprzez ochronę środowiska, wykładaną w języku angielskim, po inżynierię mechaniczno?medyczną, której nie można studiować na żadnej innej polskiej uczelni.

Każdego roku ogłaszamy nabór na kolejne nowe kierunki tak, by dostosować ofertę studiów do potrzeb rynku pracy. Rekordy popularności w roku akademickim 2009/2010 biła geodezja i kartografia, na której o jedno miejsce ubiegało się niemal 16 kandydatów.
Prowadzimy studia na kierunkach zamawianych, na których najlepsi studenci otrzymują wysokie stypendia przez cały rok akademicki. Organizujemy staże i praktyki zagraniczne. Warto dodać, że wśród naszych studentów jest coraz więcej kobiet.

Dysponujemy bardzo dobrą kadrą, ale także coraz lepszym wyposażeniem. Planujemy kolejne inwestycje w nowe budynki dydaktyczne i aparaturę. Mamy świetne zaplecze do uprawiania sportu i fantastycznych studentów, działających w licznych kołach zainteresowań oraz najstarsze radio studenckie w Polsce.
Szczycimy się drugą pozycją w rankingu wszystkich uczelni wyższych w Polsce pod względem popularności wśród kandydatów.

Uwaga! Plan dnia znajduje sie na stronie internetowej: http://www.pg.gda.pl/misc/files/pg_open/harmonogram.pdf

Kontakt: Zespół ds. Rekrutacji i Informacji, Dział Kształcenia i Realizacji Dydaktyki, tel. 0-58/ 348 67 00

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #aby   #agnieszka   #br   #cel   #cen   #charakter   #czas   #dla   #dobre   #dom   #dr hab