praca Wiadomości branżowe

2 tysiące nowych Absolwentów WSIiZ

W tym roku prace dyplomowe obroniło 2 tysiące studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dołączyli do imponującej liczby 28 tysięcy absolwentów WSIiZ! Ostatnia w tym roku uroczysta graduacja

W tym roku prace dyplomowe obroniło 2 tysiące studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dołączyli do imponującej liczby 28 tysięcy absolwentów WSIiZ!

Ostatnia w tym roku uroczysta graduacja absolwentów WSIiZ 2010/2011 odbyła się w auli Centrum Edukacji Międzynarodowej.

Graduacja była wielkim świętem. Było wszystko, czego oprawa takiego wydarzenia wymaga: od obecności najważniejszych osób na uczelni, mądrych przemówień, nagród aż po tradycyjny wyrzut studenckich biretów. Absolwenci świętowali koniec studiów ubrani w togi i birety, z dyplomem w ręku. Najzdolniejsi otrzymali od uczelni nagrody za ciężką pracę i wysokie wyniki w nauce. Uroczystość poprowadził prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

– Graduacja to bardzo radosny dzień, ale zanim on nastąpił, Państwa rodziny musiały zdecydować się na wiele wyrzeczeń. Mam przekonanie, że warto było – powiedział Rektor Pomianek.

– Dzień graduacji jest wyjątkowy dla każdego studenta. To uroczyste podsumowanie kilku lat ciężkiej pracy. To również okazja do spotkania w gronie kolegów z roku i  wspominania studenckiego życia. Cieszę się bardzo, że mogłam dostąpić zaszczytu i w sposób uroczysty i wyjątkowy odebrać dyplom ukończenia studiów wyższych.  Jestem dumny, że ukończyłem właśnie tę uczelnię – podkreśla Maria Marciniszyn, Absolwentka WSIiZ.

Graduacja nie oznacza pożegnania z uczelnią. WSIiZ nie zapomina o swoich absolwentach i organizuje dla nich wiele inicjatyw: dobrze płatne staże, praktyki w firmach, spotkania, zjazdy. W ramach projektu „WSIZ: Wiedza – Staże – Informacja –Zatrudnienie” uczelnia oferuje bardzo dobrze płatne staże zawodowe  w firmach z Polski i z zagranicy również dla absolwentów.

– Zachęcamy do kontaktu z Biurem Karier wszystkich absolwentów. To, że opuściliście mury uczelni wcale nie oznacza, że nasza współpraca dobiega końca. Wręcz przeciwnie!  Ci absolwenci, którzy poszukują pracy mogą zgłosić się do nas po aktualne oferty i skorzystać z pomocy w przejściu procesu rekrutacyjnego. Biuro organizuje także szkolenia z zakresu poruszania się po rynku pracy. Zaglądajcie często na naszą stronę internetową Biura Karier – zachęca Barbara Stanek, kierownik Biura Karier WSIiZ.

A to już wiesz?  Operatorzy poszukiwani - zdobądź zawód

Absolwentom, którzy prowadzą własne firmy Biuro Karier WSIiZ pomaga w znalezieniu nowych pracowników.

– Nie traćmy kontaktu. Z pewnością niebawem osiągniecie pierwsze sukcesy na rynku pracy, zgłoście się do nas, aby się tym pochwalić! – zaznacza Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy