praca Wiadomości branżowe

3M na 6 miejscu w TOP 10 Best Companies for Leadership 2012

Coroczne badanie przeprowadzane przez globalną grupę doradczą Hay Group, to jedno z najbardziej prestiżowych badań, poświęconych w całości tematyce przywództwa.  Firma 3M Poland znalazła się na 6 miejscu  w Polsce, wśród firm których kultura przywódcza została najwyżej oceniona w tegorocznym rankingu Best Companies for Leadership.

Badanie przeprowadzane jest w formie ankiety, w której pracownicy z całego świata oceniają praktyki przywódcze w swoich firmach, a następnie proszeni są o wskazanie trzech innych firm, których styl i poziom przywództwa podziwiają . W Polsce zebrano 265 kwestionariuszy pochodzących z 78 firm. Celem badania jest identyfikacja przedsiębiorstw, w których panuje najlepszy klimat sprzyjający rozwojowi przywództwa, jak również określenie roli liderów, praktyk i cech przywódczych gwarantujących firmie wzrost i rozwój w przyszłości. Firmy, które trafiają na listę  to te, które osiągnęły najlepsze wyniki zarówno w ocenie swoich pracowników, jak i zatrudnionych w innych firmach.

Badanie Hay Group Best Companies for Leadership wykazało, że wiodące pod względem przywództwa organizacje konsekwentnie osiągają lepsze wyniki finansowe niż pozostałe firmy. Pokazuje ono również, że na bardzo konkurencyjnym rynku globalnym innowacje pozwalają najlepszym organizacjom na pozostawienie konkurencji daleko w tyle.

Najlepiej zarządzane organizacje w większym stopniu sprzyjają burzeniu biurokratycznych barier dla innowacyjności. Biorą też pod uwagę opinie wszystkich pracowników, a także  realizują różnorodne projekty –  by wypróbować nowe rozwiązania i doskonalić przywództwo na każdym szczeblu.

– Wierzymy, że największym kapitałem naszej firmy są jej pracownicy, dlatego staramy się aby kultura organizacyjna w 3M wyzwalała i konsekwentnie rozwijała ich potencjał przywódczy. Naszym pracownikom gwarantujemy rozbudowany system szkoleń, stwarzamy możliwości do ciągłego doskonalenia kompetencji i  dajemy swobodę w realizowaniu własnych pomysłów i podejmowaniu decyzji –  mówi Iwona Czerwińska – Engel, Country Talent Acquisition Leader. w firmie 3M Poland – Staramy się stworzyć unikalne środowisko pracy zorientowane na rozwój i zaangażowanie każdego pracownika, bez względu na zajmowane stanowisko. Przywództwo jest jednym z naszych największych wyzwań ale także wielką pasją ludzi w 3M. Nasze Atrybuty Lidera, które określają wzorce liderskich zachowań i postawy wszystkich pracowników są najlepszym dowodem na to, że przywództwo jest częścią naszej kultury organizacyjnej.

Polska dla koncernu 3M to miejsce wyjątkowe. Właśnie tu mieści się siedziba regionu oraz największe centrum produkcyjne Europy Środkowo-Wschodniej. W wyniku potężnych inwestycji 3M stało się jednym z największych międzynarodowych pracodawców, który zatrudnia dziś ponad 1 600 osób w 4 ośrodkach produkcyjnych.

 

***

 

 

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W ubiegłym roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biuro regionalne we Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010” przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, „Business Superbrand 2010” oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2011.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Similar Posts