praca Wiadomości branżowe

4000 osób na Podkarpackich Targach Pracy

Ponad 4000 zwiedzających, ponad 60 wystawców i setki ofert pracy. Zakończyły się Podkarpackie Targi Pracy, zorganizowane przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Targi odbyły się 22 lutego 2012 roku w

Ponad 4000 zwiedzających, ponad 60 wystawców i setki ofert pracy. Zakończyły się Podkarpackie Targi Pracy, zorganizowane przez Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Targi odbyły się 22 lutego 2012 roku w rzeszowskiej Hali na Podpromiu i stanowiły okazję do znalezienia pracy, odpowiadającej kwalifikacjom i zainteresowaniom. Z tej okazji wielu, nie tylko młodych ludzi, postanowiło skorzystać.

– Były to największe Targi Pracy w naszym regionie. Przeznaczone były dla studentów i absolwentów rzeszowskich uczelni oraz dla wszystkich osób poszukujących zatrudnienia posiadających różnorodne kwalifikacje i poziomy wykształcenia – wyjaśnia Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ, które zorganizowały targi.

Na targach pojawiło się ponad 4 000 zwiedzających, którzy przeglądali kilkaset ofert pracy ponad 60 wystawców. Wielu było takich, którzy już na Targach rozpoczęli proces rekrutacji.

– Organizacja takich Targów Pracy to znakomity pomysł. Rzadko gdzie i rzadko kiedy mam możliwość zobaczenia kilkuset ofert pracy kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu. Dodatkowo na każdym stoisku są ludzie odpowiedzialni w swoich firmach za rekrutację pracowników, więc już tu na miejscu jest jasne, czy nadajemy się do pracy w danej firmie – mówi Amelia, która szuka pracy jako grafik komputerowy.

– Złożyłam dokumenty w kilku firmach i agencjach pośrednictwa pracy. Obecnie jestem zatrudniona na stanowisku kierowniczym w dziale eksportu i importu, chciałabym się dalej rozwijać, dlatego szukam nowego pracodawcy. Dzięki targom mogę w jednym miejscu złożyć oferty i zaprezentować swoją kandydaturę w znanych, interesujących mnie firmach – podkreśla pani Małgorzata Warchoł z Rzeszowa – Przynajmniej 4 pracodawców wykazało duże zainteresowanie moja kandydaturą – dodaje.

Z targów zadowoleni są również wystawcy. Sabina Rzepka z firmy konsultingowo-szkoleniowej „Twoja Ścieżka Kariery” dzięki udziałowi w targach wyłoniła 60 potencjalnych kandydatów do pracy  na stanowisku specjalisty ds. marketingu i sprzedaży.

A to już wiesz?  Szukajcie pracy u najlepszych

– Te osoby zostawiły CV. Kolejny etap to analiza pomysłów na kampanię reklamową, które przedstawią drogą mailową. Autorzy najciekawszych zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną – mówi pani Sabina – Targi pracy to bardzo dobry pomysł. Zauważyłam, że łamią lody między bezrobotnymi a pracodawcami. Bezpośredni kontakt i rozmowa uświadamiają osobom poszukującym zatrudnienia, że pracodawca jest otwarty, daje szansę każdemu i nie szuka ideału.

Podkarpackie Targi Pracy realizowane są w ramach projektu “WSIiZ: Wiedza – Staże – Informacja – Zatrudnienie”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy