Wiadomości branżowe

5 lipca test na bezpłatne studia w WSIiZ w Rzeszowie

Napisz test i studiuj za darmo

Motywacyjny System Bezpłatnych Miejsc to unikatowe rozwiązanie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, które zapewnia stypendium w wysokości 100 lub 50 proc. czesnego już od pierwszego semestru. Pierwsza grupa kandydatów na studia w WSIiZ przystąpi do testu kwalifikacyjnego do SBM już 5 lipca.

– Do testu kwalifikacyjnego do Systemu Bezpłatnych Miejsc mogą przystąpić kandydaci, którzy do 5 lipca złożą dokumenty na studia stacjonarne i niestacjonarne. Zapraszamy  ich we wtorek 5 lipca o godz. 11 do holu głównego siedziby WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2. Tam zostaną rozdzieleni na grupy, które będą pisać test kwalifikacyjny – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W ubiegłym roku ok. 70 proc. kandydatów zaliczyło test pozytywnie i rozpoczęło bezpłatne lub tylko częściowo płatne studia. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat promuje zdolnych i ambitnych studentów. Uczelnia od początku swej działalności przyznawała z własnych środków stypendia naukowe dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. SBM działa od roku 2003.

– Jesteśmy liderem jeśli chodzi o ilość i wysokość przyznawanych stypendiów. Obalamy mit, że w uczelni niepublicznej nie można studiować za darmo i pokazujemy, że dobrze skonstruowany system stypendialny zachęca młodzież do systematycznej pracy, do walki o oceny, do aktywności. W rezultacie nie dziwią nas coraz liczniejsze sukcesy zawodowe naszych absolwentów i słowa uznania ze strony pracodawców – mówi Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek.

Testy kwalifikujące do SBM odbędą się 5 lipca i 5 sierpnia. W I terminie do testu przystąpią kandydaci, którzy złożą podania do WSIiZ do 5 lipca, w kolejnym osoby, które złożą dokumenty do 31 lipca. Podania można składać w Dziale Rekrutacji, w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2, w pokoju nr 8 i w zamiejscowych punktach rekrutacyjnych WSIiZ. Szczegółowe informacje na stronie wsiz.rzeszow.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy