Wiadomości branżowe

ABCDE- pracuj efektywnie

Czas to wyjątkowo cenny zasób. Zarówno w obszarze prywatnym, jak i zawodowym. Skuteczne nim zarządzanie, oparte na formułowaniu priorytetów, ma decydującą rolę w kontekście efektywności pracownika. Pragnąc zatem ograniczyć ilość marnowanego czasu w pracy do minimum, warto sięgnąć po sposoby wypracowane przez specjalistów w zakresie zarządzania czasem. Jedna z takich metod nosi nazwę ABCDE.

Na początku warto sobie jednak uświadomić, że mimo funkcjonującego powszechnie pojęcia ?zarządzanie czasem? (użytego również we wstępie), coś takiego nie istnieje. Czas płynie, a człowiek może po prostu nauczyć się skutecznie zarządzać sobą w nim. Niezbędne jest ku temu stworzenie listy zadań do realizacji, a w dalszej kolejności nadanie poszczególnym zadaniom wartości. Pomoże to sformułować priorytety- kluczowe w realizacji celów.

Metoda ABCDE polega na umieszczeniu obok każdego z zadań do wykonania, jednej z pięciu początkowych liter alfabetu.

Działania oznaczone literą A są absolutnie najważniejsze. Ich wykonanie jest zasadnicze dla dalszego biegu spraw, niewykonanie pociągnie więc za sobą poważne konsekwencje. Wśród takich zadań znaleźć może się spotkanie z klientem, rozmowa z szefem czy wysłanie oferty.

Litera B przypisywana jest tym czynnościom, które powinno się zrealizować. Ich następstwa nie są już jednak tak poważne, jak te dotyczące zadań z pierwszej grupy. Może to być sprawdzenie mniej ważnego e-maila czy zadanie pytania.

Czynności oznaczone literą C to natomiast te, które dobrze byłoby wykonać, jednak nie jest to konieczne. Nie wiążą się one bowiem z żadnymi następstwami istotnymi w codziennej pracy czy w kontekście długoterminowych sukcesów zawodowych. Wśród tego typu zadań znaleźć może się przejrzenie gazety, wypad do kawiarni z kolegą? coś przyjemnego.

Kategoria D obejmuje działania, które można bez problemu przekazać innej osobie, a więc je Delegować. Wartość z realizacji takich zadań przez inną osobę, polega na zysku czasowym względem czynności najważniejszych.

Zadania E są tonatomiast kwestie, które należy wyEliminować. Nie mają one bowiem żadnej wartości ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Czas na nie poświęcony byłby zatem czasem zmarnowanym.

Przystępując do realizacji pogrupowanych w ten sposób czynności trzeba pamiętać o pewnej bardzo istotnej zasadzie. Podejmowanie zadań z kategorii o niższej wartości powinno być tylko i wyłącznie następstwem realizacji wszystkich działań z grupy tych ważniejszych.

Wartość metod pozwalających doskonalić umiejętność zarządzania sobą w czasie jest doceniana w coraz szerszych kręgach. Dzięki nim można pracować w sposób uporządkowany oraz co najistotniejsze w dzisiejszych czasach- efektywny. Są one o tyle skuteczne, że ich twórcami są zazwyczaj nie tylko teoretycy, lecz także praktycy z wieloletnim doświadczeniem w biznesie ? komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant, GRUPA 365NET.

GRUPA 365 NET to innowacyjna grupa działająca w obszarze cross-marketingu zintegrowanego wpieranego najnowszymi osiągnięciami technologii w dziedzinie komunikacji PR.Proponujemy kompleksową obsługę 360 oraz doradztwo w obszarze strategii reklamy, marketingu, promocji i PR. Jesteśmy ekspertami działań online w sieci Internet – gdzie rozwijamy projekty o silnym potencjalne komercjalizacji.
 
NR1WINTERNECIE.pl to nasz adres www i miejsce, o które zabiegamy dla naszych klientów.

Więcej na: http://www.NR1wINTERNECIE.pl 

http://www.grupa365net.pl oraz http://www.facebook.com/grupa365net 

 

 

 

Źródło GRUPA 365 NET. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ciep   #com   #Monster   #monster worldwide   #monster worldwide inc   #nie   #nych   #okre   #portal   #pracy   #stroju