praca Wiadomości branżowe

Akademia Barbórkowa początkiem górniczego święta w PeBeKa

Osiemnaście honorowych szpad górniczych i siedemnaście państwowych medali, a także ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami lub obchodzących jubileusz pracy – podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza nagrodzono pracowników szczególnie zasłużonych dla górnictwa oraz firmy.

Akademia Barbórkowa PeBeKi to jedna z najważniejszych uroczystości w całym roku. Rozpoczyna obchody górniczego święta i jest czasem podsumowań oraz wyróżniania zasłużonych pracowników. Dlatego też podczas dzisiejszej akademii nie zabrakło przedstawicieli KGHM Polska Miedź S.A., a także reprezentantów lokalnych władz, w tym m.in. Aleksandra Marka Skorupy, wojewody dolnośląskiego. Uczestniczyli oni w ceremonii, podczas której 137 pracowników PeBeKa odebrało honorowe tytuły i medale, będące wyrazem uznania za ich wieloletnią pracę i zasług dla górnictwa.

W tym roku wśród wręczonych na Akademii Barbórkowej 2012 odznaczeń znalazły się: państwowe ?Medale  za  Długoletnią  Służbę? (17 osób), honorowe  odznaki  ?Zasłużony  dla  Górnictwa  RP? (5 osób), ?Honorowe Szpady  Górnicze? (18 osób), odznaki ?Zasłużony  dla  KGHM Polska  Miedź  S.A.? (4 osoby), odznaki ?Zasłużony dla PeBeKa S.A.? (40 osób). Czternastu pracowników otrzymało tytuły inżyniera górniczego (I, II oraz III stopnia), nagrodzono również 39 osób obchodzących jubileusz pracy w górnictwie lub pracy zawodowej. Zarząd spółki złożył również na ręce pań, których co najmniej trzech synów poświęciło się pracy w zawodzie górnika, specjalne podziękowania za trud włożony w ich wychowanie. Wyrazy najwyższego uznania i szacunku oraz upominki przekazano w tym roku jedenastu paniom.

Podczas akademii Jacek Kulicki, prezes PeBeKa, podsumował realizowane przez przedsiębiorstwo inwestycje i przypomniał związki firmy z budową oraz rozwojem Zagłębia Miedziowego. Podkreślał rolę wyzwań, które stoją przed spółką, takich jak zakup i wdrożenie w przyszłym roku w Oddziale Polkowice-Sieroszowice trzech kombajnów chodnikowych do drążenia wyrobisk, a także wyposażenie w specjalistyczny sprzęt nowo utworzonego oddziału wiertniczego, a także oraz rozpoczęcie głębienia szybu GG-1. Będą to ważne dla PeBeKa zadania, zarówno ze względu na wchodzenie w nową dziedzinę i zdobywanie nowych doświadczeń, jak i na ogromną skalę przedsięwzięcia.

PeBeKa dynamicznie wkroczyła w drugie pięćdziesięciolecie. Nadal pełnimy znaczącą rolę w strategicznych planach całej Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź. Naszym zadaniem jest zabezpieczanie głównego ciągu technologicznego, szczególnie ważnym w kontekście projektu Głogów Głęboki Przemysłowy. Pamiętajmy też, że rynek wymaga dzisiaj nowoczesnego zarządzania i ciągłego zwiększania efektywności. I to będą nasze najważniejsze wyzwania w najbliższym czasie.  – mówi Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. – Musimy pracować lepiej, skuteczniej i efektywnie.  Do tego potrzebujemy zaangażowania całej załogi.

Tegoroczna Akademia Barbórkowa zbiegła się w czasie z ceremonią przyznania w Warszawie nagród Perła Polskiej Gospodarki. Tym prestiżowym tytułem PeBeKa została wyróżniona już po raz trzeci. Miesięcznik Polish Market i eksperci z Instytutu Nauk  Ekonomiczny PAN zaliczyli spółkę do największych i najsilniejszych polskich firmy, oceniając dynamikę przychodów, rentowność sprzedaży i wydajności pracy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy