Wiadomości branżowe

Aktywni zajdą dalej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa globalna, do której przyłączyło się już ponad 80 krajów na całym świecie, w tym po raz pierwszy Polska. W dniach 17-21 listopada w całym kraju podejmowane będą przedsięwzięcia promujące postawy przedsiębiorcze. Wyższe Szkoły Bankowe w Bydgoszczy, Chorzowie,  Gdańsku,   Opolu,  Poznaniu,  Szczecinie,  Toruniu i we  Wrocławiu jako partner Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  organizują bezpłatne warsztaty, seminaria, wykłady dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W programie przygotowanym przez grupę Wyższych Szkół bankowych między innymi:

we Wrocławiu (zajęcia od 17 do 21 listopada)
Gra negocjacyjna i Cashflow,
wykłady : ABC inwestowania, Zarządzanie karierą zawodową, Wystąpienia publiczne- jak nauczyć się sztuki autoprezentacji, Zarządzanie talentem, dlaczego warto być przedsiębiorczym?, Etyka w biznesie.

w Opolu (zajęcia od 17 do 21 listopada)
warsztaty –  „Sztuka negocjacji-czyli jak osiągnąć swój cel”
wykłady  „Lekcje przedsiębiorczości – Czyli 90 minut o tym jak być szefem ”

w Toruniu (zajęcia od 17 do 21 listopada)
wykłady i warsztaty –  „Od maturzysty do specjalisty” ,  „AIP – jak założyć własną firmę, czyli praktyczna lekcja przedsiębiorczości”, „Giełdowa Akademia Przedsiębiorczości” , „Zarządzanie czasem”,  „Komunikacja społeczna i aut „Etykieta w biznesie. Savoir vivre dla każdego”

w Bydgoszczy (zajęcia od 17 do 21 listopada)
wykłady i warsztaty –  „Jak mówić, by nas słuchano? Jak słuchać, by do nas mówiono?”, „AIP – jak założyć własną firmę, czyli praktyczna lekcja przedsiębiorczości”,  „Prezentacja maturalna bez stresu – sztuka wystąpień publicznych”

w Gdańsku (zajęcia od 17 listopada do 5 grudnia)
wykłady dla uczniów-  „Stres: wróg czy sprzymierzeniec?”, „Szkoła życia: jak poradzić sobie z konfliktami i porażkami”, „Ja, czyli jak wykreować najlepszą markę świata”, „Co zdobi a co szpeci CV”,  „Dobry pomysł na siebie”, „Autoprezentacja – sposób na sukces”, „Zawód wyuczony a wykonywany, czyli czy studia przesądzają o wszystkim”, „Mistrz negocjacji, czyli jak funkcjonować w grupie”, „Stres: wróg czy sprzymierzeniec?”, „Szkoła życia: jak poradzić sobie z konfliktami i porażkami”, „Ja, czyli jak wykreować najlepszą markę świata”, „Co zdobi a co szpeci CV”.

warsztaty dla nauczycieli i rodziców "Rodzice, nauczyciele, doradcy – po drodze do kariery" , doświadczeni psychologowie poruszą tematy związane z: motywowaniem do aktywności , rozwijaniem umiejętności doradczych u nauczycieli, odkrywaniem talentów – jak pomóc w wyborze ścieżki zawodowej , osobowością ucznia a wyborem zawodu

w Szczecinie (zajęcia od 17-23 listopada)
„Stań za sterem swojej kariery”- blok wykładów i warsztatów, tam: autoprezentacja, oko w oko z doradca zawodowym, oko w oko z pracodawcą oraz pokaz mody „strój na rozmowę kwalifikacyjną”
„młody biznesmen”- blok wykładów i warsztatów dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą, tam: marketing w małym i średnim przedsiębiorstwie, skuteczne negocjacje, załóż własną działalność gospodarczą oraz pokaz mody „Strój biznesowy”

w Poznaniu (zajęcia od 5 – 19 listopada)
warsztaty dla uczniów- „Mindmapping a tekst pisany”,  „Nauka szybkiego czytania”, „Kreowanie własnego wizerunku” ,  „Komunikacja w biznesie”, „Psychologia rynków – test i quiz Seykoty”

w Chorzowie (zajęcia od 12 – 27 listopada)
gry strategiczne – „produkcja kaczek”, „zarządzanie firmą”
wykłady- „Czy warto szukać pracy za granica”, „Autoprezentacja – jak przejść rozmowę kwalifikacyjną”, „Samoocena umiejętności i predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem autotestów”, „E-konsumnet. Prawa konsumenta w sieci”, ‘Negocjacje – praktyczne narzędzia”, „Organizacja się uczy – strategia zarządzania”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy