praca Wiadomości branżowe

Antybiotyki ? i co dalej?

Na wykład i dyskusję dedykowaną antybiotykom zaprasza mieszkańców Trójmiasta Koło Studentów Biotechnologii z Politechniki Gdańskiej. Temat przybliży Państwu specjalista w dziedzinie farmakologii prof. dr hab. inż. Ryszard Andruszkiewicz z Katedry Technologii i Biochemii na Wydziale Chemicznym. Zapraszamy 15 listopada o godz. 18.00 do sali 222 w budynku Chemia A. Wstęp wolny!

 – Podczas spotkania będzie okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o antybiotykach, począwszy od historii antybiotyków poprzez proces ich powstawania: od drobnoustroju do półki w aptece. Profesor Ryszard Andruszkiewicz przedstawi mechanizm działania antybiotyków, wyjaśni jak je stosować, a nawet obali kilka mitów na temat tych leków ? zapowiada Szymon Kowalski z Koła Studentów Biotechnologii PG.

 Nie zabraknie też kwestii stricte naukowych. Będzie bowiem mowa o nowych szczepach patogennych opornych na antybiotyki oraz o nowych celach molekularnych dla antybiotyków.  

Tuż po wykładzie będzie czas na pytania do prelegenta oraz na dyskusję.

Warto dodać, że 18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Przy tej okazji organizatorzy wykładu chcą przybliżyć mieszkańcom zagadnienia związane z kuracją antybiotykową, która w okresie zimowym szczególnie nas dotyczy.

Patronat nad wykładem objął ZTM Gdańsk. Zapraszamy!

 

Similar Posts