praca Wiadomości branżowe

BeKnown? pomaga młodym kandydatom wejść na rynek pracy i dzielić się ich doświadczeniami na Facebook Timeline

Nowe narzędzia zapewniają lepszą widoczność oraz szybsze udostępnianie profili zawodowych. Ponadto wszyscy użytkownicy BeKnown mają dostęp do ofert pracy publikowanych w 49 krajach.  

Monster.com®, światowy lider w rekrutacji online, będący flagową marką Monster Worldwide, Inc. (NYSE: MWW), w tym tygodniu ogłosił wprowadzenie nowych funkcjonalności aplikacji BeKnown™, dostosowanych do Facebook Timeline®. Unowocześniona aplikacja ułatwia udostępnianie  profili zawodowych oraz profili firmowych znajomym na Facebooku.

Już od dzisiaj można dodawać aplikację BeKnown do Facebook Timeline i dzielić się informacjami dotyczącymi edukacji oraz doświadczeniem zawodowym ze znajomymi na Facebooku.

Ponadto Monster wprowadził aplikację BeKnown do 9 nowych państw – Indonezji, Tajlandii, Jordanu, Libanu, Kuwejtu, Omanu, Bahrajnu, Kataru i Hong Kongu. Razem z wcześniejszym  udostępnieniem BeKnown w Singapurze, Malezji, Filipinach, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sieć BeKnown zwiększyła swój zasięg do 49 krajów.

Rozwiązania dla młodych kandydatów

“Wciąż wprowadzamy nowe funkcje, które pomogą w rozwoju zawodowym osobom wchodzącym na rynek pracy – absolwentom szkół średnich i uniwersytetów oraz pracownikom w wieku 18-29 lat, a także pracodawcom poszukującym kontaktu z tego typu kandydatami” – mówi Tom Chevalier, Product Manager Monster Worldwide. „BeKnown pozwala stworzyć profil zawodowy na nowym Facebook Timeline niezależnie od prywatnych kontaktów. Wraz z  Profilami Uczelni i Jobs Tab umożliwiającym dodanie zakładki z ofertami pracy na fanpage’u firmy na Facebooku,  przedstawiliśmy także nowe opcje: Profile Wykształcenia oraz Czołowi pracodawcy dla absolwentów”.

„Podczas procesu rekrutacyjnego, z jakiego portalu społecznościowego korzystają Państwo, by sprawdzić kandydata?” – spytała amerykańska firma badawcza Reppler 300 pracodawców, by upewnić się w dominancie giganta. 76% firm zadeklarowało, że w tym celu przeglądają Facebooka.
Dzięki BeKnown  młode osoby wchodzące na rynek pracy, mogą prezentować na Facebooku  swoje wykształcenie i doświadczenie znajomym ze szkoły, nauczycielom i potencjalnym pracodawcom, bez udostępniania  prywatnych informacji i profilu.

„Kiedy pracodawcy wchodzą na Facebooka i sprawdzają informacje na temat kandydatów, ważne jest, by dać możliwość młodym kandydatom przedstawienia swojego wykształcenia i umiejętności” – dodaje Chevalier.  „Użytkownicy BeKnown mogą teraz uaktualniać informacje na temat swojej edukacji, wyników testów i innych osiągnięć w zakładce „Profile Wykształcenia”. Dzięki temu, profesjonalnie powiększą sieć kontaktów z innymi studentami i wykładowcami.
Nową funkcją na profilach uczelni na BeKnown jest zakładka „Czołowi pracodawcy  absolwentów”, w której widocznych jest do 40 firm,  zatrudniających największą liczbę absolwentów danej uczelni. Studenci i abiturienci mogą łatwiej połączyć się z firmą zatrudniającą osoby, które ukończyły ich uczelnię.
 
Widoczność i nowe adresy url
Użytkownicy i firmy mogą teraz stworzyć swój bezpośredni adres url do profilu na BeKnown, a dzięki temu zwiększyć jego widoczność i dostępność dla innych użytkowników Internetu. Funkcja Otwarte zaproszenia pozwala użytkownikom wybrać preferowany sposób dzielenia się profilem zawodowym na Facebook Timeline oraz wysyłania aktualizacji za pomocą Twittera lub wysyłania wiadomości na Facebooku.

Dzięki nowej funkcji “Poleć” użytkownicy mogą umieszczać opinie na temat byłych współpracowników czy firm (opcja podobna do Lubię to). Dzięki tym innowacjom profil posiadający więcej pozytywnych ocen pojawia się wyżej w wyszukiwarce osób na BeKnown.  

BeKnown to aplikacja służąca do profesjonalnego networkingu, wprowadzona  jednocześnie w 49 krajach w czerwcu 2011 roku. Można ją również ściągnąć za darmo na smartfony  z systemem operacyjnym Android oraz na iPhony. Więcej informacji na stronie http://go.beknown.com, Twitter oraz na blogu BeKnown.

O Monster Worldwide
Monster Worldwide, Inc (NYSE: MWW), spółka dominująca Monster ®, wiodącego internetowego portalu kariery, działająca na rynku rekrutacji online. Już od dziesięciu lat staramy się poprawić jakość życia ludzi dzięki znalezieniu pracy, którą kochają. Dzięki swojej obecności na kluczowych rynkach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Monster pracuje na rzecz wszystkich, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi dobrych ofert pracy niezależnie od szczebla kariery. Świadczymy spersonalizowane usługi doradcze dotyczące rozwoju karier na całym świecie. Nasze strony internetowe docierają do milionów użytkowników Internetu na całym świecie. Dzięki temu możemy prowadzić ściśle dedykowane kampanie reklamowe. Monster Worldwide jest członkiem S & P 500 Index. Aby dowiedzieć się więcej o Monster, naszych produktach i usługach, odwiedź www.monster.com. Więcej informacji na temat Monster Worldwide jest dostępny na stronie about-monster.com.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy