praca Wiadomości branżowe

Branża finansowa zatrudnia księgowych

Branża finansowa zatrudnia księgowychAnaliza ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wykazała, że w branży finansowej i księgowości największą szansę na zatrudnienie mają specjaliści do spraw obsługi klienta oraz księgowi,

Branża finansowa zatrudnia księgowych

Analiza ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wykazała, że w branży finansowej i księgowości największą szansę na zatrudnienie mają specjaliści do spraw obsługi klienta oraz księgowi, których poszukuje co trzeci pracodawca.

W branży finansowej najbardziej potrzebni są specjaliści do spraw obsługi klienta, których głównymi zadaniami jest udzielanie informacji oraz rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez klientów w oparciu o wiedzę dotyczącą produktów, usług, opłat, procedur.

Natomiast w księgowości pracodawcy poszukują głównych księgowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przygotowywania rocznych sprawozdań finansowych oraz nadzoru nad prawidłowością rozliczeń podatkowych.

Szansę na zatrudnienie w branży finansowej i księgowości mają również analitycy. Obecnie prawie co czwarty pracodawca prowadzi rekrutację na to stanowisko.

15% ofert pracy w branży finansowej i księgowości dotyczyło specjalistów do spraw wsparcia sprzedaży, a 12% doradców korporacyjnych.

Na pracę w firmach zajmujących się finansami mogą liczyć także przedstawiciele handlowi, których poszukuje 7% firm.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę w branży finansów i księgowości umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

A to już wiesz?  Jak bezpiecznie czytać książki w dobie komputerów?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy