praca Wiadomości branżowe

Branża IT w rękach programistów

Branża IT w rękach programistów Według analizy ofert pracy umieszczanych na portalu monsterpolska.pl, pracodawcy z branży IT poszukują głównie programistów. Co trzecie ogłoszenie dotyczyło tego stanowiska pracy. Kandydaci

Branża IT w rękach programistów

Według analizy ofert pracy umieszczanych na portalu monsterpolska.pl, pracodawcy z branży IT poszukują głównie programistów. Co trzecie ogłoszenie dotyczyło tego stanowiska pracy.

Kandydaci zajmujący się programowaniem mogą liczyć na duży wybór spośród ofert pracy w branży IT. Aż 31% pracodawców publikujących ogłoszenia o pracę na portalu kariery monsterpolska.pl poszukuje programistów. W tym 7% ofert zawiera wymóg znajomości systemu Java Script, a 3% C/C++.

W branży IT znajdą także pracę testerzy. Ponad 4% ogłoszeń na monsterpolska.pl dotyczyło tego typu stanowiska.

Ogłoszenia dotyczyły również stanowisk: supervisorów, do których obowiązków należy zapewnienie efektywnej pracy zespołu programistów (3% ofert), inżynierów do spraw jakości oprogramowania (2%), administratorów aplikacji (1%) oraz specjalistów do spraw sprzedaży oprogramowania (1%).

Od kandydatów w branży IT wymaga się głównie wykształcenia kierunkowego, wiedzy specjalistycznej oraz doświadczenia. Duże znaczenie ma również znajomość języków obcych.

Kandydaci mają największą szansę na pracę w województwie mazowieckim, małopolskim i śląskim.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie

A to już wiesz?  Prof. Karol Adamiecki byłby dumny. Finał KAROLI 2013 już 26 kwietnia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy