praca Wiadomości branżowe

British Council przetestuje angielski pracowników Adecco

British Council i firma Adecco rozpoczęły współpracę, która ma pomóc w weryfikacji kompetencji językowych pracowników Adecco. Pracownicy firmy wezmą udział w teście poziomującym Aptis z języka angielskiego, który w krótkim czasie pozwoli precyzyjnie zbadać poszczególne umiejętności językowe: znajomość gramatyki i słownictwa, słuchanie, rozumienie tekstów, mówienie i pisanie.

Aptis to nowy test modułowy, za pomocą którego można niemal natychmiast zweryfikować wymagane kompetencje językowe. Dzięki temu firmy, uczelnie i szkoły mogą precyzyjnie zmierzyć znajomość języka swoich pracowników, kandydatów do pracy oraz uczniów i studentów, a także ich postępy w nauce. Za pomocą testu pracodawca może łatwo ocenić postępy w posługiwaniu się językiem angielskim pracowników oddelegowanych na kurs językowy, a co za tym idzie ? sprawdzić, czy dobrze zainwestował swoje pieniądze.

?Zdecydowaliśmy się przetestować naszych pracowników. Naszym celem było sprawdzenie  tych kompetencji językowych, które są niezbędne w ich pracy? ? wyjaśnia Marta Gerlach-Kaleta, Project Manager z firmy Adecco.

 ?Zaletą testu jest jego elastyczność. Moduły testu sprawdzające poszczególne umiejętności językowe, czyli słuchanie, rozumienie tekstów, mówienie i pisanie mogą być przeprowadzane niezależnie od siebie, łącznie lub w dowolnych konfiguracjach w zależności od potrzeb klienta? ? dodaje Dorota Rankowska z British Council.

Dla przykładu ? jeśli firma chce sprawdzić umiejętności pracownika call center, będzie mogła za pomocą egzaminu Aptis przetestować tylko umiejętność rozumienia ze słuchu i płynnego wysławiania się po angielsku, rezygnując z weryfikacji mniej potrzebnego na tego typu stanowiskach poprawnego pisania. Jeśli poszukuje kandydata do pracy w oddziale międzynarodowej korporacji, który będzie stale kontaktować się ze swoimi współpracownikami za granicą, to za pomocą Aptis podczas rekrutacji będzie mogła sprawdzić też umiejętność poprawnego pisania po angielsku.

?Przeprowadziliśmy już kilka testów pilotażowych, dzięki którym przekonaliśmy się, że Aptis świetnie odpowiada naszym potrzebom. Użyte w teście słownictwo i zwroty językowe są dokładnie takie, jakich używamy w codziennej pracy? ? mówi Marta Gerlach-Kaleta  z Adecco. ?Dlatego zdecydowaliśmy się na szerszą współpracę z British Council a także na przetestowanie wszystkich pracowników objętych projektem pełną, czteroczęściowa wersją testu. W podjęciu tej decyzji bardzo pomogła nam przystępna cena testu i reputacja British Council ? dodaje.

Testy na 54 pracownikach Adecco potrwają do końca listopada. Będą się odbywać w siedzibie firmy, a wyniki osiągnięte przez pracowników Adecco pozna już po 72 godzinach. Uzyskane wyniki i wnioski British Council przedstawi w postaci case study.

O British Council                                     

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych.

Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy