Wiadomości branżowe

Centrum Doskonałości NIWA Politechniki Gdańskiej zaprasza na ?Digital Triathlon?

Ponad 10 tys. złotych, tydzień w Pekinie, warsztaty technologiczne w Shenzhen, a także wysokiej klasy sprzęt elektroniczny ? oto nagrody dla uczestników triathlonu programistycznego organizowanego przez Centrum Doskonałości NIWA.

Rejestracja zespołów oraz osób, które zamierzają uczestniczyć w akcji pt. ?Digital Triathlon? indywidualnie, już się rozpoczęła. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.triathlon.niwa.gda.pl.

Jak wskazuje nazwa ?Digital Triathlon? składa się z trzech konkursów adresowanych do entuzjastów nowoczesnych technologii i pasjonatów programowania. Można zgłosić się tylko do jednego konkursu albo pokonać pełen dystans, uczestnicząc we wszystkich zadaniach konkursowych.

Pierwszy konkurs to dwunastogodzinny maraton programowania, w trakcie którego powstać ma innowacyjna gra promująca Centrum Doskonałości NIWA. Maraton pod nazwą ?Sprint to the game? odbędzie się 30 maja br. w laboratoriach Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Do udziału w maratonie zachęcamy zespoły złożone z 3-4 osób.

Kolejny konkurs adresowany jest do studentów, którzy chcą sprawdzić się indywidualnie. Od 25 maja do 15 czerwca, w ramach projektu ?Seeds for the Future?, którego organizatorem jest Huawei Polska, studenci tworzyć będą interfejsy przyszłości służące walce z wykluczeniem cyfrowym seniorów. Temat konkursu ustalono w oparciu o zagadnienia Agendy cyfrowej dla Europy ? jednego z siedmiu filarów unijnej strategii Europa 2020.

Od 20 czerwca br. zespoły programistyczne (3-4 osoby) będą mogły włączyć się w ostatni, trzymiesięczny etap triatlonu. Celem zadania pod nazwą ?WikiWS platform for business sharks? jest opracowanie i implementacja, w postaci usługi sieciowej, algorytmu wektoryzacji zdjęć odręcznie narysowanych diagramów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ?Digital Triathlon?.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #atwo   #chrz   #dla   #Dworku Artura   #godz   #pawe   #spos   #syty   #wiadczenia