praca Wiadomości branżowe

Centrum Finansowo-Księgowe Bayer rozpoczyna działalność w Polsce

Gdańsk, 19 marca 2013 – Bayer Service Center Gdańsk oficjalnie rozpoczął działalność w Olivia Business Centre. Nowe Centrum wspiera międzynarodowe operacje finansowo-księgowe Grupy Bayer i jest częścią paneuropejskiej sieci centrów usług wspólnych (Finance & Accounting Shared Service Center). Centrum docelowo będzie obsługiwać procesy księgowe oddziałów Bayer w ponad 20 państwach Europy, m.in. Niemczech, Skandynawii, Rosji. Utworzenie Centrum przyczyni się do poprawy globalnych funkcji księgowych, uelastycznienia procesów i zwiększenia wydajności Bayer.

Poprzez zlokalizowanie tej inwestycji w Polsce wyrażamy uznanie dla najwyższego poziomu dostępnych tu specjalistów ? mówi Christophe Dumont, Prezes Zarządu Bayer Sp. z o.o. – Bayer jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w sektorze przemysłowym. Oferujemy pracownikom programy rozwoju kariery w międzynarodowym środowisku, obejmujące m.in. staże w europejskich oddziałach firmy. Cieszymy się, że nasz gdański zespół dołączy do grona 600 pracowników Bayer w Polsce i 110 500 na całym świecie.

Bayer Service Center Gdańsk powstało dzięki współpracy z Invest in Pomerania, regionalnej inicjatywy, której członkami są m.in.: Miasto Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA. Od strony regionu, projekt był koordynowany przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.

19 marca br. w uroczystej inauguracji Centrum uczestniczyli przedstawiciele władz: Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Jestem dumny, że jedna z największych i najstarszych firm farmaceutycznych na świecie ulokowała swoje centrum finansowo- księgowe w Gdańsku. Jest to ogromna szansa dla naszego regionu żeby pokazać, że właśnie na Pomorzu, w Gdańsku mieszkają i pracują młodzi ludzie, którzy ze względu na swoje wykształcenie, doświadczenie oraz otwartość na nowe wyzwania są w stanie spełniać kryteria i oczekiwania uznanych na całym świecie firm, takich jak Bayer. Mam nadzieję, że dalszy rozwój firmy w kolejnych latach przyniesie także możliwość poszerzenia działań  oraz wykonywanych obowiązków przez nasz gdański oddział ? powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

 Service Center Gdańsk firmy Bayer mieści się w kompleksie Olivia Business Centre ? docelowo zajmie około 2 500 m2 w budynku Olivia Tower.

 – Obecnie zatrudniamy już 60 pracowników: profesjonalistów z doświadczeniem w zakresie księgowości i rachunkowości, jak również absolwentów szkół wyższych ? mówi Remigiusz Wojciechowski, Dyrektor Bayer Service Center Gdańsk – Do końca 2015 roku stworzymy ponad 200 miejsc pracy dla osób ze znajomością ponad 20 języków, w tym niemieckiego, języków skandynawskich i bałkańskich. Wierzymy, że to ludzie są naszym największym atutem dlatego inwestujemy w ich rozwój.

 – Ta praca to świetny start zawodowy dla młodych specjalistów ? mówi  Aneta Krajewska, młodsza księgowa w Service Center Gdańsk ? Zdobywam solidne doświadczenie w zakresie księgowości w międzynarodowym środowisku. A dodatkowo mam codzienny kontakt z językami, których nauczyłam się na studiach, m.in. węgierskim. 

 Zgodnie ze strategią Bayer, rozwój działalności księgowej w ramach centrów usług wspólnych (Finance & Accounting Shared Service Center) ma na celu uelastycznienie procesów, zwiększenie wydajności i wzrost konkurencyjności. Do końca 2015 roku w strukturze Bayer, obok centrum w Gdańsku, będą funkcjonować 4 ośrodki: w Barcelonie (Hiszpania), Manili (Filipiny), Szanghaju (Chiny) oraz Biuro Centralne w Leverkusen (Niemcy).

 Kontakt:

Monika Lechowska, tel.: + 48 22 572 35 16

e-mail: [email protected]

 Bayer: Science For A Better Life

Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Produkty i usługi firmy Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Jednocześnie, firma Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokiej zyskowności. Będąc firma odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. Ekonomia, ekologia i odpowiedzialność społeczna to równorzędne priorytety w polityce korporacyjnej firmy. W roku podatkowym 2011, firma Bayer zatrudniała 111,800 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 36.5 mld ?. Wydatki inwestycyjne wyniosły 1,7 mld ?, a wydatki na badania i rozwój kształtowały się na poziomie 2,9 mld ?.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bayer.com.pl

 

Oświadczenia dotyczące przyszłości

 Niniejszy komunikat prasowy może zawierać dotyczące przyszłości oświadczenia opierające się na aktualnych założeniach i prognozach Grupy Bayer lub zarządów poszczególnych podgrup. Istnieje wiele znanych oraz nieznanych rodzajów ryzyka, niewiadomych oraz innych czynników, które mogą spowodować znaczące różnice pomiędzy rzeczywiście osiągniętymi w przyszłości wynikami, sytuacją finansową firmy oraz tempem jej rozwoju a wartościami szacunkowymi zawartymi w niniejszym dokumencie. Do czynników tych należą również te, które zostały opisane w publicznych sprawozdaniach firmy Bayer dostępnych pod adresem www.bayer.com. Firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za aktualizację takich dotyczących przyszłości oświadczeń ani za porównywanie ich zgodności z jakimikolwiek przyszłymi wydarzeniami.

< 237232" >

Źródło TPS Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy