Gry

Ciekawa gra planszowa ?Polski Film?

INFORMACJA PRASOWA, EMPIK
Maj 2013 r.
?Matura? z polskiego kina

Na którym piętrze mieszkał Stanisław Anioł z małżonką w serialu ?Alternatywy 4?? Jak nazywał się wierny sługa i towarzysz Kmicica w ?Potopie?? Kogo zagrał Jerzy Stuhr w ?Seksmisji?? ? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z historią polskiego kina można znaleźć w grze planszowej ?Polski Film? dostępnej w salonach Empik w całej Polsce.

Gra planszowa ?Polski Film? przeniesie graczy do magicznego świata polskiego filmu, niezapomnianych polskich seriali oraz doskonałych aktorskich kreacji. Aż 1800 pytań dotyczących polskiego filmu, posegregowanych według sześciu kategorii, które obejmują: film przed rokiem 1989, film po roku 1989, twórców i aktorów, cytaty, seriale/filmy animowane oraz kategorię różne, zapewni doskonałą zabawę nie tylko zdeklarowanym fanom polskiego kina, ale także tym, którzy chcą sobie przypomnieć polskie przeboje telewizyjne i kinowe.

Mechanika gry zakłada losowanie pytań rzutem kostką, a różny stopień ich trudności sprawi, że bawić będzie się doskonale nie tylko znudzona niedzielnym popołudniem rodzina, ale też grupa znajomych podczas domówki. Dwustronna plansza do gry pozwala na rozegranie jej również w wersji party, która ma nieco inne reguły. Sprawdzając wiedzę z zakresu zagadnień dotyczących polskiego filmu, angażuje grupę przyjaciół do gry w kalambury opartej na pytaniach filmowych czy zachęca do opisania swojej drużynie hasła związanego z filmem.

By zwyciężyć, potrzebna jest oczywiście także odrobina szczęścia, ale najważniejsza jest przecież doskonała zabawa.
Gra jest przeznaczona dla graczy od 12 roku życia. Przewidziana liczba graczy w wersji podstawowej to 2-6 osób, natomiast wersji party (drużynowej) ? 2-12 osób.

?Film polski? jest dostępny we wszystkich salonach Empik w Polsce.

PL_film_spodek

Polski Film_backgrounder

Polski_film_box

———————————————
Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W 188 salonach Empik oferuje swoim Klientom unikalny mix produktów: dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, dekoracji do domu, produktów i zabawek edukacyjnych, artykułów do relaksu i pielęgnacji, rozwoju własnego, gier planszowych i gadżetów podróżniczych a także bilety na różnorodne wydarzenia. Dla 30 milionów klientów rocznie Empik jest swoistym przewodnikiem po tym, co w kulturze i rozrywce najciekawsze, najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy