praca Wiadomości branżowe

Cuda techniki Microsoftu w Rzeszowie

Już 26 maja 2012 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIZ w Kielnarowej odbędzie się IT Academic Day – pierwsza tego typu konferencja organizowana na naszej Uczelni. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich pasjonatów nowych technologii chcących zapoznać się z innowacyjnymi pomysłami z dziedziny IT, a także wysłuchać ciekawych wykładów prowadzonych przez zaproszonych specjalnie w tym dniu specjalistów z firmy Microsoft.

IT Academic Day jest cyklem konferencji informatycznych organizowanych na uczelniach w całej Polsce przez studentów z Grup .Net i Grup IT. Organizatorami tego wydarzenia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania są: studenckie Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych oraz Rzeszowska Grupa. NET WSIiZ. Udział w nim to doskonały sposób na zdobycie najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej nowych rozwiązań technologicznych dostarczonych przez firmę Microsoft.

Tematyka konferencji obejmuje:

 Zdalną instalację systemów operacyjnych z pomocą Windows Deployment Services – narzędzia przydatne nie tylko administratorom, ale także zwykłym użytkownikom komputera.

Nowości w zdobywającym coraz większą rzeszę użytkowników systemie operacyjnym dla telefonów komórkowych Windows Phone.

Programy akademickie, czyli wszystko to co firma Microsoft ma do zaoferowania studentom w ramach konkursu Imagine Cup, programu Dream Spark, i innych akcji.

Czujnik ruchu Kinect, a więc możliwość interakcji z komputerem poprzez ruch całego ciała wykorzystywana głównie w grach i przemyśle rozrywkowym.

Windows 8, czyli od dawna oczekiwana nowa wersja systemu operacyjnego z rewolucyjnym interfejsem w stylu Metro.

 Udział w konferencji jest darmowy dla wszystkich uczestników. Aby wziąć w niej udział należy się zarejestrować na portalu CodeGuru pod adresem: http://www.codeguru.pl/kalendarium/podglad-wydarzenia/it-academic-day-wsiz-,6623

Zapraszamy także do odwiedzenia profilu wydarzenia na portalu Facebook, gdzie można zobaczyć aktualności oraz umieszczać komentarze. Profil jest dostępny pod adresem: http://www.facebook.com/events/293010774118763/

Dla wszystkich, którzy nie dotrą na miejsce konferencja będzie transmitowana w Internecie pod adresem: mms://itv.wsiz.pl/it

Gorąco zapraszamy do udziału w IT Academic Day!

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy