praca Wiadomości branżowe

Do 200 tys. euro na innowacyjny biznes

Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza wszystkich, którzy marzą o własnym biznesie do udziału w projekcie „Innofund – kapitał na innowacje”. Autorzy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych, w tym również studenci, będą mogli otrzymać do 200 tys. euro z funduszu InnoFund. Pierwsze bezpłatne warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców zaplanowano na 14 listopada, w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zapisy do 9 listopada.

Projekt „Innofund – kapitał na innowacje” może objąć wsparciem w ramach preinkubacji 30 pomysłów biznesowych, a następnie wesprzeć kapitałowo przynajmniej 10 nowych spółek. Maksymalna kwota jednej inwestycji nie może przekroczyć 200 000 euro.

– Taką niebagatelną kwotę będą mogły uzyskać z funduszu InnoFund ciekawe przedsięwzięcia biznesowe. Projekt zapewnia kompleksowe doradztwo biznesowe na etapie przygotowania biznesplanu, założenia oraz prowadzenia nowej firmy. Istnieje możliwość udostępnienia infrastruktury oraz usług niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania nowych przedsiębiorstw – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Osoby z całej Polski mogą zgłaszać nowatorskie pomysły biznesowe realizujące innowacyjne rozwiązania technologiczne bądź organizacyjne. Oferta funduszu skierowana jest do osób fizycznych, pracowników sektora IT, studentów, pracowników naukowych oraz osób które prowadzą działalność gospodarczą.

Poszukiwane są innowacyjne rozwiązania w następujących branżach: technologii informacyjno-telekomunikacyjnej (ICT), mechatronice i elektronice, biotechnologii, ochronie środowiska, odnawialnych źródłach energii oraz medycynie i farmakologii.

– Projekt realizowany jest do końca 2013 roku. Zainteresowanie jest bardzo duże. W pierwszych 2 miesiącach mamy już 20 zgłoszeń – mówi Marta Czyżewska z Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ, kierownik projektu „Innofund – kapitał na innowacje”. Dostrzegamy trudności z pozyskaniem środków na realizację nowych przedsięwzięć o wysokim potencjale innowacyjnym, stad nasza inicjatywa.

Marta Czyżewska uważa, że brak wsparcia początkowych faz rozwoju takich przedsięwzięć ogranicza poziom innowacyjności polskiej gospodarki. W ramach projektu organizowane będą konkursy na biznesplan oraz na pracę dyplomową.

Projekt ma też walor praktyczny. Działania informacyjne obejmują: organizację seminariów, warsztatów, spotkań informacyjnych i różnego rodzaju imprez związanych z tematyką przedsiębiorczości.

– Chcemy w ten sposób popularyzować wiedzę z zakresu finansowania inwestycji wysokiego ryzyka, zakładania firm oraz wprowadzania na rynek rozwiązań innowacyjnych.

Wszystkie informacje dotyczące zasad udziału w projekcie można znaleźć na stronie www.innofund.pl lub bezpośrednio w biurze projektu:

Biuro InnoFund, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2 pok. 243, 35-225 Rzeszów, Tel. 17 866 1121, Fax. 17 863 4545

E-mail: [email protected]

14 listopada Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ organizuje konferencję „Innowacyjny pomysł na sukces w biznesie!”.  Ta pierwsza z inicjatyw zaplanowanych przez WSIiZ podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości adresowana jest do osób, które mają ciekawe pomysły biznesowe i zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą lub poszukują efektywnych sposobów inwestowania. Chętni mogą zapisywać się do 9 listopada. Udział jest bezpłatny. Współorganizatorami konferencji są: ośrodek Enterprise Europe Network oraz zespół projektu „InnoFund – kapitał na innowacje”.

– Konferencja zapowiada się niezwykle interesująco. Eksperci z ośrodka Enterprise Europe Network przy WSIiZ przedstawią możliwości wsparcia innowacyjnych działań przedsiębiorstw. Dla uczestników zorganizowaliśmy też warsztaty o praktycznych aspektach inwestowania na rynkach instrumentów finansowych oraz warsztaty biznesowe o  procesie inwestowania kapitału ryzyka w innowacyjne pomysły. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę  na przykładach innowacyjnych przedsięwzięć finansowanych z kapitału zalążkowego (seed capital) – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Kolejne warsztaty „Niech Was zobaczą” będą poświęcone wykorzystaniu bezpłatnych narzędzi w promocji przedsięwzięć biznesowych. Osoby zainteresowane udziałem powinny wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną na stronie: http://www.innofund.pl/aktualnosci/wydarzenia/25-konferencja-innowacyjny-pomysl-na-sukces-w-biznesie i przesłać ją na adres e-mail: [email protected] lub zgłosić udział telefonicznie dzwoniąc na nr 178661121. 

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.innofund.pl/attachments/article/25/plan%20konferencji.pdf

W dniach 14 – 15 listopada  zorganizowane będą indywidualne sesje mentorskie, które pozwolą skonfrontować pomysły na biznes z ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami venture capital oraz specjalistami branżowymi oceniącymi innowacyjność przedsięwzięcia i jego potencjał.

– Będzie to doskonała okazja do skorzystania ze specjalistycznej pomocy doradczej w doprecyzowaniu modeli biznesowych planowanych przedsięwzięć podkresla Pasieczna.

 

Warunkiem skorzystania z konsultacji jest zgłoszenie pomysłu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://www.innofund.pl/zglos-projekt do 9 listopada.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy