praca Wiadomości branżowe

Dziewczyny! Zapraszamy na Politechnikę Gdańską!

37 proc. wszystkich studentów Politechniki Gdańskiej to dziewczyny. Dla pań, które zastanawiają się, czy wybrać studia na naszej uczelni, każdy z wydziałów przygotował coś specjalnego. W planie między innymi prezentacja multimedialnych systemów medycznych, pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, a nawet spotkanie z kobietami sukcesu, absolwentkami naszej uczelni. Program imprezy znajduje się tutaj. 

 Dziewczyny zapraszamy na Politechnikę Gdańską! Początek imprezy – godz. 9.00, Dziedziniec im. J. Heweliusza. 

– Podczas dnia otwartego tylko dla dziewczyn przedstawicielki naszej uczelni odpowiedzialne za proces rekrutacji zaprezentują kierunki, które oferujemy i podpowiedzą, jak dostać się na studia. Zaplanowaliśmy spotkanie z udziałem pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy, które dedykowane będzie przyszłości kobiety inżyniera na rynku pracy – mówi Joanna Odya, koordynator akcji Dziewczyny na politechniki na naszej uczelni. – Prezentacje odbędą się o 9.00. 

O godz. 10.15 w Dziedzińcu im. Jana Heweliusza z kandydatkami na studia spotka się Rektor Politechniki Gdańskiej. Prof. Henryk Krawczyk przyznaje, że w inżynierskich zadaniach intuicja i wrażliwość kobieca może odegrać ważną rolę. Uwaga! Tuż po spotkaniu z Jego Magnificencją rozlosowane zostaną upominki. Specjalne kupony dziewczyny otrzymają na miejscu.

W planie dnia jest także wystawa pt. „Cztery blondynki i ruda”, przygotowana przez studentki Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Na ekspozycji prezentowane będą przepiękne zdjęcia z wakacyjnego rejsu wokół Duńskiej wyspy – Zelandia. Zapraszamy w godz. 9.00 –11.00 na Dziedziniec im. Jana Heweliusza.

Politechnika Gdańska już po raz piąty uczestniczy w akcji Dziewczyny na politechniki, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Na naszej uczelni studiują obecnie 9 144 dziewczyny! Najwięcej kobiet – 1981 studiuje na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, nieco mniej – 1895 ­– na Wydziale Chemicznym. Najmniej, tylko 170 pań na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Zobacz statystyki. 

Similar Posts