praca Wiadomości branżowe

Dziś inauguracja studiów podyplomowych Inżynieria Ropy i Gazu

 

Unikatowe studia podyplomowe Inżynieria Ropy i Gazu uruchamia Politechnika Gdańska. W piątek 16 marca odbędą się pierwsze zajęcia. O 16.30 w Sali Senatu w uczelnianym Gmachu Głównym zaplanowano oficjalną inaugurację studiów. Zapraszamy!

Studia podyplomowe Inżynieria Ropy i Gazu są unikatowym na skalę kraju kierunkiem, który pozwoli na nowoczesną eksploatację złóż.

– Na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zagadnienia dotyczące techniki pozyskiwania ropy i gazu spod dna morskiego są wykładane od ponad 20

lat, przy omawianiu projektowania pływających platform i statków wiertniczych. Wiedza ta, pozwoliła na sformułowanie interesującego programu przedmiotowych studiów podyplomowych – mówi prof. dr hab. inż. Jan Michalski, kierownik studiów Inżynieria Ropy i Gazu.

Zainteresowanie kierunkiem jest spore, o czym świadczy zwiększenie limitu przyjętych z 30 do 44. W gronie słuchaczy są praktycy, m.in. pracownicy Pomorskiej Spółki Gazownictwa, Wielkopolskiej Spółki Gazownictwaczy też z Navimoru, etc.

Absolwenci tych studiów nabędą kompetencje przydatne we współczesnym przemyśle naftowym, zwłaszcza w zakresie usług związanych z obsługą pól naftowych oraz serwisem urządzeń i platform wiertniczych.

Studia podyplomowe z zakresu Inżynierii Ropy i Gazu adresowane są do osób pragnących zdobyć wiedzę z zakresu nowoczesnych metod identyfikacji, eksploracji i eksploatacji złóż ropy i gazu – ze szczególnym uwzględnieniem zasobów w formacjach łupkowych, zarówno na obszarach lądowych, jak i morskich.

Studia trwać będą 2 semestry, 240 godzin. Koszt całych studiów wynosi 5600 złotych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy