praca Wiadomości branżowe

Dziś Politechnika Gdańska otwiera Centrum Nanotechnologii i nowe audytorium

Dzisiaj otwieramy dwa nowe obiekty: Centrum Nanotechnologii oraz wyposażone w nowoczesne multimedia audytorium dla 236 osób na Wydziale Mechanicznym. Zaczynamy od audytorium ? o godz. 12.00 rozpoczynają się uroczystości w Audytorium 208 na

Dzisiaj otwieramy dwa nowe obiekty: Centrum Nanotechnologii oraz wyposażone w nowoczesne multimedia audytorium dla 236 osób na Wydziale Mechanicznym.

Zaczynamy od audytorium ? o godz. 12.00 rozpoczynają się uroczystości w Audytorium 208 na Wydziale Mechanicznym PG.  Natomiast o godz. 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie budynku Centrum Nanotechnologii.

Centrum Nanotechnologii (CNPG) jest największą inwestycją ostatnich lat na Politechnice Gdańskiej. Łączny koszt realizacji projektu wynosi bowiem 73 664 000 zł. W całości (wkrótce rozpocznie się budowa drugiego budynku) zostanie sfinansowana z dotacji: ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko (85 proc.) oraz z budżetu państwa ? Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (15 proc.).

Audytorium na Wydziale Mechanicznym wyremontowano w ramach projektu ?Nowoczesne audytoria Politechniki Gdańskiej?. Projekt ten  zakłada remont, modernizację oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt audiowizualny i technologie ICT 7 audytoriów i 9 sal wykładowych Politechniki Gdańskiej w budynkach zajmowanych przez pięć wydziałów. Łączna powierzchnia pomieszczeń objętych projektem to 2 567, 9 m2. Z wyremontowanych sal rocznie korzystać będzie 13 504 studentów. W ramach projektu powstanie również Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej.

 

Ramowy program uroczystości

Godz. 12.00 Uroczyste otwarcie audytorium 208

  • Przemówienie rektora i zaproszonych gości
  • Prezentacja projektu

Ok. godz. 12.30 Czas dla dziennikarzy i fotoreporterów

Godz. 13.00 rozpoczęcie uroczystości w Centrum Nanotechnologii PG

  • Przecięcie wstęgi
  • Poświęcenie budynku przez Infułata archidiecezji gdańskiej Stanisława Bogdanowicza
  • Przemówienie rektora, wystąpienia gości, prezentacja projektu

Godz. 13.30 Pokaz laserowy i występ finalisty Mam Talent, Marcina Kowalczyka, studenta PG

Godz. 13.45 Transmisja z laboratorium

Godz. 13.50. Wręczenie nagród za wkład w realizację projektu Centrum Nanotechnologii PG

Ok. godz. 14.00 Czas dla fotoreporterów, zwiedzanie Centrum Nanotechnologii PG

 

 

 

 

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy