firma

EBOiR, Financial Times i Grupa UniCredit, ogłosiły konkurs literacki ?Urodzeni w ?89?

EBOiR, Financial Times i Grupa UniCredit, ogłosiły konkurs literacki ?Urodzeni w ?89?

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Financial Times i Grupa UniCredit ogłosiły międzynarodowy konkurs literacki “Urodzeni w ?89″ żeby uczcić pamięć wydarzeń historycznych jesieni 1989. Zwycięzca, oprócz nagrody pieniężnej, zdobędzie staż w redakcji ?Financial Times”.

Upadek Żelaznej Kurtyny wyzwolił ludzi i kraje Środkowej i Wschodniej Europy i zakończył powojenny podział kontynentu. Pokolenie ludzi urodzonych w 1989 wyrosło w czasie szybkich zmian i wielkiego przewrotu. Stary porządek komunistycznych zasad i państwowej ekonomii przestał istnieć, a nowe zasady musiały być na nowo ustalone i potwierdzone. Teraz, na progu dorosłości, ci młodzi ludzie są świadkami najpoważniejszego finansowego i ekonomiczny kryzys ostatniej dekady.

1100474_money_tower_1Celem konkursu organizowanego przez EBOiR, FT i Grupę UniCredit, do której należy Bank Pekao SA, jest zdobycie informacji w jaki sposób młodzi ludzie pokolenia 1989, oceniają i radzą sobie ze zmianami, które zaszły w ciągu ostatnich 20 lat. Chcemy, aby ludzie urodzeni w tym dramatycznym roku wyrazili swoje nadzieje, oczekiwania, ale również obawy dotyczące przyszłości, swoje refleksje i wrażenia. A wszystko to w formie eseju zawierającego nie więcej niż 1500 słów, poświęconym temu, jak zmieniło się życie w danym kraju w ciągo ostatnich 20 lat.

Uczestnicy, urodzeni w 1989 roku w jednym z krajów operacji EBOiR , mogą zgłaszać swoje prace do 31 grudnia 2009 roku droga mailową – [email protected], przez stronę internetową www.ebrd.com/bornin89 lub na adres: EBRD Communications Department, Dopisek: “Born in ?89”, One Exchange Square, London, EC2A 2JN.

Zwycięzców konkursu wybierze międzynarodowe jury pod przewodnictwem uznanego pisarza Andreya Kurkova. Pierwszą nagrodą będzie tygodniowy staż w redakcji gazety Financial Times. Grupa UniCredit przyzna nagrodę pieniężną. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na wiosnę 2010 w siedzibie EBoiR w Londynie, jednocześnie opublikowany zostanie zbiór najlepszych eseji.

“UniCredit jest zachwycona mogąc być partnerem w realizacji takiej inicjatywy. Region Europy Centralnej i Wschodniej jest jednym z naszych kluczowych rynków i ma duży wpływ na tożsamość Grupy. Upadek Żelaznej Kurtyny zmienił na lepsze życie wielu ludzi w Europie, ale tak jak pokazał ostatni kryzys finansowy, nowe wyzwania ciągle są przed nami. Jako kluczowy gracz w Europie Centralnej i Wschodniej UniCredit czuje się bardzo zaangażowana w dalszy rozwój dobrej koniunktury w regionie, a także jej społeczności oraz poszczególnych jednostek” – powiedziała Antonella Massari, Dyrektor ds. Komunikacji Grupy UniCredit.

?Słuchając młodych ludzi, możemy lepiej zrozumieć funkcjonowanie EBOiR w tym regionie. Z wielkim zainteresowaniem i ekscytacją czekamy na eseje – chyba nie ma lepszej drogi by ocenić dwadzieścia lat społecznych i politycznych zmian, jak przez głosy młodego pokolenia. Organizacja konkursu w kooperacji z dwoma kluczowymi graczami w regionie – Financial Times i UniCredit Group jest dla nas również wielkim powodem do dumy” – powiedział Lawrence Sherwin, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji, EBOiR.

Zgłoszenia (esej na 1 500 znaków w języku polskim, angielskim lub rosyjskim) można przesyłać:

* na adres e-mail: [email protected],
* przez stronę internetową www.ebrd.com/bornin89 lub
* pocztą tradycyjną na adres: EBRD Communications Department, One Exchange Square, London, EC2A 2JN (dopisek: “Born in ?89″)

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia 2009 r.

O EBOiR

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jest własnością 61 krajów i dwóch międzyrządowych instytucji, jest organizacją wspierającą ekonomię rynkową i demokrację w krajach Europy Środkowej i Azji. Więcej informacji na stronie: www.ebrd.com

O UniCredit

UniCredit jest wiodącą, międzynarodową instytucją finansową o silnych korzeniach w 22 krajach Europy, jak również z przedstawicielskimi biurami na 27 innych rynkach, z około 10 000 oddziałów i ponad 168 000 pracowników. W regionie Europy Środkowej I Wschodniej UniCredit zarządza największą międzynarodową siecią bankową z ponad 4000 oddziałów i centrów sprzedaży. Grupa operuje w następujących krajach Europy Środkowej i Wschodniej: Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czeska, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Kazachstan, Kirgistan, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja i Ukraina.

O Banku Pekao SA

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej i wiodącym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3 800 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. trzykrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland przyznawany przez magazyn ?Euromoney”. Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit..

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy