praca Wiadomości branżowe

Eksperci będą uczyć japońskiej metody zarządzania

We Wrocławiu rusza VIII Światowy Kongres Gemba Kaizen.

Eksperci będą uczyć japońskiej metody zarządzania

Kaizen to japońska metoda zarządzania – stałe doskonalenie oparte na logice, zdrowym rozsądku, ciągłych drobnych usprawnieniach, bez nagłych kosztownych inwestycji. Jak i dlaczego warto stosować ją w praktyce, będą dyskutować eksperci, podczas VIII Kongresu Gemba Kaizen we Wrocławiu już 23 i 24 listopada. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na mocy podpisanego porozumienia o współpracy z Kaizen Instytut Polska – głównego organizatora Kongresu – po raz kolejny wspiera organizacyjnie i promocyjnie to wydarzenie.

– Niewątpliwie, jest to kluczowe wydarzenie w Polsce dotyczące tej problematyki, a zarazem niepowtarzalna okazja dla menedżerów i inżynierów zajmujących się doskonaleniem procesów biznesowych na skorzystanie z dobrych praktyk optymalizacyjnych – podkreśla dr Grzegorz Wróbel, kierownik Laboratorium Optymalizacji Procesów Biznesowych w WSIiZ, organizator cyklicznej międzynarodowej konferencji praktyków kaizen na Podkarpaciu.

Już po raz ósmy do Wrocławia przyjadą osoby zainteresowane doskonaleniem procesów zarządzania zgodnie z filozofią i narzędziami Kaizen. Międzynarodowy Kongres GEMBA KAIZEN to spotkania praktyków, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i zdobywają inspirację do dalszego działania.

Tegorocznym tematem wiodącym będzie Total Productive Maintenance, czyli  zbiór narzędzi, które pozwalają efektywnie zarządzać parkiem maszynowym i utrzymaniem ruchu w procesach.

Podczas tegorocznego Kongresu swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele firm takich, jak.: Mahle Polska, Fiat Auto Poland, COOPER STANDARD CSF Poland, Carlsberg Poland. W tym roku nie zabraknie również przedstawicieli z Podkarpacia. Swoją prezentację zapowiedziały Polskie Zakłady Lotnicze Mielec, Sikorsky Company.

Tradycyjnie, prezentacje zorganizowane podczas pierwszego dnia konferencji uzupełniają wizyty w firmach w drugim dniu, które pozwolą na żywo obserwować wdrożone narzędzia kaizen w praktykę zarządzania procesami produkcyjnymi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy