praca Wiadomości branżowe

Ekspert finansowy do usług, czyli praca w Money Expert S.A.

W dzisiejszych czasach klient ma świadomość swojej wartości jako konsumenta, a co za tym idzie – coraz większe wymagania w zakresie jakości serwisu, jaki powinien mu być gwarantowany. Zwłaszcza w świecie finansów doradcy próbują się dostosować do nowych standardów w oczekiwaniach. Najlepiej sobie z tym radzą ci, którym firma stwarza odpowiednie warunki do elastycznej pracy
z klientem.

Dziś nie wystarczy być doradcą, który w profesjonalny i specjalistyczny sposób potrafi doradzić swojemu klientowi najlepsze rozwiązania finansowe. Klienci, mając świadomość swojej atrakcyjności dla banków i instytucji finansowych chcą, aby o nich dbać
i dostosowywać się do ich oczekiwań. Dotyczy to również sposobu i miejsca obsługi. Standardowo oddziały są otwarte od  9:00 do 17:00, więc rzeczywiście osobom aktywnym zawodowo trudno jest wyjść w godzinach pracy po to, aby poświęcić kilkanaście czy kilkadziesiąt minut na rozmowę z doradcą. To właśnie dlatego coraz częściej zadają pytanie, czy istnieje możliwość spotkania się w miejscu jego pracy bądź w domu – wieczorem.

Dla doradcy pracującego w oddziale, może być problemem organizacyjnym obsługa klienta
w niestandardowych godzinach, a do tego poza placówką. Wygrywa ten, kto jest dyspozycyjny, a umowa nie ogranicza go do stałej obecności w oddziale.

Jest jednak grupa klientów, dla której warunkiem koniecznym do rozmowy z doradcą jest spotkanie w firmowej placówce. Takie otoczenie budzi jego zaufanie i daje mu poczucie profesjonalnej, fachowej obsługi.

Obie formuły obsługi klienta znajdują swoich zwolenników i przeciwników, ale to po stronie doradcy leży zaspokojenie tych potrzeb. To wymaga jednak bardzo dobrej organizacji pracy, elastyczności i otwartości doradcy, a dodatkowo – warunków pracy, jakie stwarza mu pracodawca. Idealnym rozwiązaniem jest, kiedy w strukturach są pracownicy dedykowani tzw. mobilnej obsłudze klienta oraz doradcy, którzy zajmują się serwisem w placówkach. Taki model działania po pierwsze – zapewnia klientowi serwis zgodny z jego oczekiwaniami, a po drugie – daje komfort doradcom i gwarantuje dobrą atmosferę pracy bez konieczności „walki o klienta”, ponieważ dla wszystkich jasny jest podział ich ról i obowiązków. Pracownik sam decyduje, w jakiej formule chce pracować z klientem.

Mateusz Uberna, Kierownik Zespołu w Sieci Sprzedaży Money Expert miał możliwość wyboru, w jakiej strukturze chce pracować – Stacjonarnej, gdzie ma miejsce regularna obsługa klienta w oddziałach, czy Activ, w której doradcy zajmują się sprzedażą w miejscu wskazanym przez klienta. Nie ukrywam, że moje działania sprzedażowe są wszechstronne, co ułatwia mi fakt, że mogę pracować w dowolnych, wyznaczonych przez siebie godzinachocenia swój wybór Uberna – zatrudnienie w sieci Activ oznacza, że jestem doradcą mobilnym i nie muszę siedzieć w biurze 8 godzin, od 8 do 16, a z klientem spotykam się w dowolnym, innym miejscu.

W Money Expert są jeszcze dwa inne modele dystrybucji produktów – Partners, która swój zasięg działania buduje na gęstej sieci partnerów sprzedaży oraz ME Cars, której doradcy specjalizują się w sprzedaży produktów samochodowych.

Taka dywersyfikacja kanałów dystrybucji pozwala nam na rekrutację prawdziwych ekspertów, którzy doskonale zdają sobie sprawę ze swoich atutów i sami wybierają formułę pracy z klientem.komentuje Arkadiusz Frukacz, Dyrektor Sprzedaży w Money ExpertTen model sprawia, że jesteśmy w rzeczywisty sposób dostępni dla klienta w szerokim tego słowa znaczeniu i mamy możliwość dostosowania się do stawianych przez niego warunków współpracy.

Najważniejsze w decyzjach dotyczących modelu działania sieci sprzedaży jest to, aby finalnie skorzystał na tym klient i miał zapewnioną taką obsługę, jakiej sobie życzy.

Autor: Magdalena Grzelak

Poznaj różnice w pracy mobilnej i stacjonarnej. Sprawdź TUTAJ


Money Expert S.A. to ogólnopolska firma doradztwa finansowego, która swoim Klientom proponuje produkty finansowe we współpracy z 27 najlepszymi bankami.  W ofercie znajdują się kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz produkty oszczędnościowo-inwestycyjne, jednak firma szczególnie specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Money Expert ma w swoim zespole rzeczywiście Ekspertów, którzy każdego klienta traktują indywidualnie, jako osobną historię, do której trzeba dopasować właściwe rozwiązanie.

[źródło: http://www.moneyexpert.pl

 

Similar Posts