praca Wiadomości branżowe

Energa Solidnym Pracodawcą Roku 2011

Energa to jedna z firm oferujących najlepsze warunki zatrudnienia w Polsce. Spółka znalazła się w gronie zwycięzców konkursu na Solidnego Pracodawcę.

Kapituła organizowanego od dziewięciu lat przez wydawcę ogólnopolskiego dodatku do Rzeczpospolitej ?Rzecz o Biznesie? konkursu brała pod uwagę wiele czynników wpływających na warunki pracy. Oprócz podstawowych, składających się na wskaźnik solidności zatrudnienia (np. wysokość pensji i terminowość wypłat), organizatorzy badali:

  • Możliwość podnoszenia przez pracowników kwalifikacji
  • Zakres oferowanych szkoleń
  • Formy wspierania działań własnych w rozwoju kompetencji
  • Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu
  • Zasady awansu w firmie
  • System motywacyjny
  • Świadczenia i warunki socjalne

Podczas analizy warunków zatrudnienia, Energa mogła pochwalić się m.in. dofinasowaniem studiów MBA czy kursów językowych dla swoich pracowników, Systemem Ocen Okresowych Pracowników, który wyłania kandydatów do awansu oraz możliwościami rozwoju fizycznego i realizacji swoich hobby czy zainteresowań (poprzez program Po godzinach). Spółka mogła wyróżnić się też dbałością o świadczenia socjalne (Pracowniczy Program Emerytalny, ubezpieczenie medyczne). Nie bez znaczenia był fakt, że do części zakrojonych na szeroką skalę działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Energa angażuje swoich pracowników. Przykładem mogą być cykliczne akcje ?Energetyczni obrączkarze?, w których co roku pracownicy Energi znakują do celów badawczych polskie bociany.

Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2011 to dla Energi potwierdzenie, że należy do grona polskich spółek stwarzających najlepsze i najbardziej stabilne warunki pracy swoim pracownikom. Jest on jednocześnie uznaniem wrażliwości firmy na współczesne wyzwania społeczne.

– Ogłoszenie wyników konkursu, które zbiegło się w czasie z ogłoszeniem przez spółkę rekordowych zysków, utwierdza nas w przekonaniu, że receptą na sukces rynkowy są inwestycje w ludzi ? mówi Artur Chmura, dyrektor Centrum Zasobów Ludzkich w ENERGA SA.

To nie jedyna nagroda, którą Energa zdobyła od początku tego roku. Bardzo prestiżowym wyróżnieniem jest dla spółki Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Zielona Gospodarka 2011 za ?wkład wnoszony w rozwój gospodarczy kraju oraz budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki?. Energa regularnie doceniana jest także za swoją działalność charytatywną. Fundacja Energa w ostatnim czasie została uhonorowana m.in. Złotym Aniołem Fundacji Platon ? za finansowanie stypendiów dla zdolnej młodzieży.

Energa może się poszczycić wieloma nagrodami zdobytymi w ciągu ostatnich czterech lat. Wśród nich jednym z najważniejszych jest tytuł Lidera Polskiego Biznesu przyznawany przez Business Centre Club, a także nadawany na podstawie badań konsumenckich o szerokim zakresie tytuł European Trusted Brand. Doceniany jest też sposób zarządzania spółką – w plebiscycie ?Dziennika Bałtyckiego? tytuł Top Menedżera Roku 2010 otrzymał Mirosław Bieliński, prezes Energa SA.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy