praca Wiadomości branżowe

Finał projektu Best Agers na Politechnice Gdańskiej

Zachodzące w Polsce i w Europie zmiany demograficzne skutkują starzeniem się społeczeństwa. Z czasem również w województwie pomorskim coraz większą grupę będą stanowić osoby starsze. Przez dwa lata Politechnika Gdańska realizowała

Zachodzące w Polsce i w Europie zmiany demograficzne skutkują starzeniem się społeczeństwa. Z czasem również w województwie pomorskim coraz większą grupę będą stanowić osoby starsze. Przez dwa lata Politechnika Gdańska realizowała projekt Best Agers dedykowany wypracowaniu narzędzi aktywizacji grupy wiekowej 55+ .

Na spotkanie podsumowujące rezultaty projektu zapraszamy w piątek 30 listopada o godz. 9.00 do Sali Senatu. Spotkanie potrwa około godziny.

 ? Osoby starsze są znacznie bardziej wykształcone i doświadczone, są w lepszej kondycji niż kiedykolwiek wcześniej ? podkreśla koordynator projektu Best Agers, dr inż. Marcin Forkiewicz z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

 ? Seniorzy dysponują bardzo dużym potencjałem branżowym i społecznym, który może i powinien być wykorzystany we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości i aktywności zawodowej, szczególnie ludzi młodych. Dlatego nazywamy ich osobami w kwiecie wieku ?best agers ? dodaje dr Forkiewicz.

Projekt Best Agers (Wykorzystanie wiedzy i doświadczenia profesjonalistów w kwiecie wieku do wspierania biznesu oraz rozwoju umiejętności w Regionie Morza Bałtyckiego), realizowany jest 19 partnerów z Niemiec, Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Danii oraz Wielkiej Brytanii.

Podczas piątkowego  spotkania zostanie również zainicjowana realizacja II etapu projektu: Best Agers Lighthouses  na lata 2013?2014.

 

Projekt Best Agers

  • Czas realizacji projektu: 2010?2012
  • Łączny budżet: 4,4 mln euro
  • Udział Politechniki Gdańskiej (partner projektu): 250 tys. euro

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy