praca Wiadomości branżowe

Ginnungagap ? w piątek wernisaż Jędrzeja Cichosza na Politechnice Gdańskiej

Malarstwo na kartonach, rzeźby ptaków wykonane w technice paper mache, rzeźby zwierząt z bambusopodobnych trzcin, video i koncert. Multidyscyplinarna wystawa szykuje się na Politechnice Gdańskiej. Instalacja Jędrzeja Cichosza pt. GINNUNGAGAP będzie pokazywana na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza od piątku, 4 stycznia. Wernisaż zaplanowano na godz. 14. Koncert rozpocznie się ok. godz. 20. Wstęp wolny.

Jędrzej Cichosz jest absolwentem ochrony środowiska w języku angielskim na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Trenuje koszykówkę w zespole Etoile St Barthelemy Nice. Aktualnie studiuje na czwartym roku École Nationale Supérieure d’Arts ? la Villa Arson (National School of Fine Arts at the Villa Arson) i mieszka w Nicei, mieście muzeów i galeii.

Jego wystawa była już pokazywana indywidualnie w Nicei ? ecole nationale supérieure d’art Villa Arson i w Paryżu w ramach zbiorowego pokazu Eté indien ? Lycée François Villon ? Paris. Prace składające się na instalację powstawały w latach 2011-2012.

Próbki muzycznych fantazji artysty funkcjonującego pod wdzięcznym pseudo ?Cyc na żywo?, można posłuchać pod https://www.youtube.com

Więcej zdjęć prac Jędrzeja Cichosza znajdą Państwo na
https://picasaweb.google.com

Wystawa będzie czynna do 18 stycznia 2013.
Dziedziniec im. Jana Heweliusza, Gmach Główny PG.

Instalacja GINNUNGAGAP według Cichosza
Instalacja jest oparta na trzech podstawowych ideach. Wolna, spontaniczna forma inspirowana malarstwem i rzeźbą grupy COBRA 1948-51 ? Karela Appla czy współczesnymi pracami Jonathana Messe. Lekka, stabilna konstrukcja, na której umieszczone są rzeźby oparta jest na idei tensegrity architekta-artysty Richarda Buckminster-Fullera.

Elementem spajającym jest energia barbarzyńców! Z dźwięcznym tłem instalacja może nas
zaprowadzić do Ginnungagap ? miejsca przed stworzeniem świata, gdzie zimno spotkało żar, lód się stopił, a jego krople dały początek życiu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cymi   #firm   #kandydatów   #których   #monster worldwide   #oraz   #osze   #pl   #pomi   #portalu   #praca