Wiadomości branżowe

Grupa PZU wśród najlepszych pracodawców

Grupa PZU trafiła do czołówki najbardziej pożądanych pracodawców w rankingu Pracodawca Roku 2013 organizacji studenckiej AIESEC. Dołączyła tym samym do grona najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych pracodawców na studenckim rynku pracy
w Polsce. To szczególne wyróżnienie i docenienie działań firmy kierowanych od kilku lat do studentów.

Grupa PZU w ciągu roku awansowała aż o 8 pozycji, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce zestawienia najlepszych pracodawców. Najważniejszymi czynnikami, branymi pod uwagę przy wyborze Pracodawcy Roku 2013 przez studentów, były: odpowiadająca respondentowi branża, aktywność firmy na rynku, jej image i popularność.

? Silny wzrost naszej pozycji i tegoroczna wysoka lokata w rankingu Pracodawca Roku to dowód na docenienie działań, które kierujemy do studentów, oraz wielu zmian, które wdrożyliśmy w PZU i które zostały zauważone oraz pozytywnie odebrane na rynku  ? mówi Olga Zarachowicz, Dyrektor Zarządzający ds. HR w Grupie PZU. ? To zasłużony efekt naszej prawie trzyletniej pracy i kolejna już nagroda w ostatnim czasie. W pierwszych dniach marca, za wysokie standardy w obszarze polityki HR, przyznano nam również certyfikat Top Employers Polska 2014  ? dodaje Olga Zarachowicz.

Grupa PZU od dawna podejmuje szereg działań dedykowanych studentom. Konkurs ?Wiedzą pisane? oraz ?Inwestycja w przyszłość?, udział w targach pracy, program Ambasadorów PZU czy szkolenia w ramach konferencji studenckich, to tylko niektóre przykłady inicjatyw realizowanych przez ubezpieczyciela. Uruchomiony został także cieszący się dużym zainteresowaniem profil na Facebooku ? Grupa PZU Kariera (www.facebook.com/pzukariera).

Ponadto w dwa lata temu w firmie ruszył nowy, scentralizowany program praktyk i staży dedykowany studentom od trzeciego roku studiów i młodym absolwentom. W jego ramach organizowane są trzymiesięczne praktyki, sześciomiesięczne i dziewięciomiesięczne staże dla talentów, tzw. High Potentials. W 2012 r. program umożliwił pracę w Grupie PZU ponad 100 osobom. Ponad 60 proc. z nich zostało w firmie na dłużej. Staże i praktyki rozpoczynają się co roku w czerwcu i październiku.

Ranking AIESEC jest jednym z najbardziej wiarygodnych i rozpoznawalnych tego typu zestawień w Polsce. Pracodawcy Roku 2013 zostali wyłonieni na bazie spontanicznychwskazań 3628 studentów kierunków ekonomicznych z 39 uczelni wyższych w Polsce. Badanie Pracodawca Roku zostało przeprowadzone przez AIESEC po raz 22.

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #godz   #oraz   #pg   #pl