praca Wiadomości branżowe

Idealny księgowy ? doświadczony poliglota

Analiza ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl wykazała, że najważniejszym kryterium stawianym kandydatom na księgowych jest duże doświadczenie. Ten warunek pojawił się aż w 96% ofert pracy. Ponadto 80% pracodawców wymaga znajomości języków obcych.

Praca w księgowości wymaga przede wszystkim długiego stażu pracy. Wyższe wykształcenie było  warunkiem w 56% ogłoszeń, natomiast średnie w 4%.  Ponadto, pracodawcy poszukują osób znających nie tylko język angielski, ale także niemiecki, francuski, czeski lub hiszpański.  Dla pracodawców ważna jest również specjalistyczna wiedza (68%), czyli m.in. znajomość Ustawy o Rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, systemu SAP oraz klasy ERP.

Jak wynika ze statystyk, 52% rekrutujących firm poszukuje pracowników, którzy posiadają wysokie zdolności komunikacyjne oraz są zorientowani na klienta (28%). Ponadto księgowi muszą pochwalić się dobrą organizacją pracy oraz zdolnością do wykonywania zadań pod presją czasu – obydwa warunki pojawiły się w 16% ogłoszeń.

Co czwarta oferta pracy zawierała kryterium znajomości obsługi komputera oraz umiejętności analitycznego myślenia. Ponadto od księgowych wymaga się dokładności (20%).

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Similar Posts