praca

Inwestycje w Opolu

Opole zaciągnęło 145 mln zł kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Środki te mają zostać przeznaczone na inwestycje. Jest to szansa dla prowadzących działalność gospodarczą i poszukujących pracy.

Władze miasta twierdzą, że uzyskały kredyt na bardzo dobrych warunkach, co świadczy o wysokiej wiarygodności ekonomicznej miasta.

Pieniądze zostaną wydane w ciągu najbliższych lat na inwestycje miejskie. Wraz ze środkami miasta wydatki na te cele wyniosą niemal 300 mln zł.

Wśród planowanych inwestycji znalazły się m.in. remonty wiaduktów i dróg, budowa hali Opolskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, remont amfiteatru, przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej, nowy budynek Galerii Sztuki Współczesnej przy ulicy Kośnego, uzbrojenie terenów, remont siedziby Zespołu Pieśni i Tańca “Opole”, modernizacja stadionu przy ulicy Oleskiej, budowa centrum sportu przy ulicy Północnej, realizacja projektu Odra uRzeka, wybudowanie kanalizacji deszczowej w Bierkowicach.

Na inwestycjach mogą skorzystać miejscowe firmy. Pojawi się też wiele nowych miejsc pracy.

Uwaga! Więcej informacji o zakładaniu działalności gospodarczej po powrocie do Polski znajdziesz w naszym POWROTNIKUw dziale dotyczącym ZAKŁADANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Podobny kredyt udało się wynegocjować niewielkiej grupie miast w Polsce. Należą do nich Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Łódź.

Miasto pracuje też nad uzyskaniem kolejnego, podobnego kredytu z EBI na inwestycje bardziej odległe w czasie, m.in. na trasę średnicową.

Na podst. “Gazeta Wyborcza Opole” i inf. wł.
http://powroty.gov.pl/regiony/wydarzenia/t,Inwestycje%20w%20Opolu,rid,764.html

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy