praca Wiadomości branżowe

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej

Ponad 200 ofert pracy, staże i płatne praktyki letnie dla studentów wszystkich wydziałów – oto oferta targowa, przygotowana przez stowarzyszenie BEST. Na politechniczne dziedzińce zapraszamy studentów i absolwentów legitymujących się technicznym lub ekonomicznym wykształceniem. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale na udział w warsztatach trzeba się zarejestrować. Inżynierskie Targi Pracy już w środę, 29 lutego w godz. 9.00-15.00.

Na targach zaprezentują się przedstawiciele różnych branż, dla których specjalistów kształci nasza uczelnia. Wymienić można chociażby: Procter&Gamble, Lufthansa, Samsung, Reckitt Benkciser, Hilti, Protea, Alstom, Klima-Therm, Unilever, Scania czy też Kainos Software – głównego sponsora przedsięwzięcia. Prócz ofert zatrudnienia, czy wskazówek dotyczących procesu rekrutacji, wiele firm szykuje niespodzianki dla odwiedzających – konkursy, quizy oraz losowania cennych nagród.

Co ciekawe, podczas targów odbywać się będą darmowe szkolenia i warsztaty dotyczące m.in. doskonalenia umiejętności miękkich, czy warsztaty partnerów targów np. propozycja firmy Kainos: „Krótka Piłka… czyli Windows Phone vs. iPhone” i wiele, wiele innych! Konieczna jest rejestracja on-line. Odwiedź zakładkę Dla studentów-> Warsztaty na www.ITP.gdansk.pl.

  – Podczas ubiegłorocznej edycji Inżynierskich Targów Pracy wziąłem udział w warsztatach i szkoleniach, które wzbogaciły nie tylko moje umiejętności i wiedzę, ale również moje CV – mówi Arkadiusz Łykowski, student elektroniki na Wydziale ETI. –Bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm odpowiedzialnymi za rekrutację nie da się zastąpić niczym. W tym roku przyjdę na Inżynierskie Targi Pracy po letnie praktyki – dodaje Arek.

Organizatorzy ITP 2012 – studenci zrzeszeni w organizacji BEST, chcą uświadomić swoim kolegom, jakie są realne oczekiwania pracodawców, a pracodawcom wskazać najlepsze miejsce do poszukiwania pracowników. Targi pozwalają na pierwszy poważny kontakt z pracodawcą. Z drugiej strony, dzięki zaangażowaniu w przygotowanie targów członkowie BEST mają okazję nauczyć się, jak pozyskiwać wystawców albo jak profesjonalnie zorganizować spotkanie.

Ciekawym punktem targów będzie rozstrzygnięcie plebiscytu na Najlepszego Pracodawcę dla Inżyniera. Dla studentów głosujących na firmy do wygrania cenne nagrody. Głosownie trwa do 29 lutego, do godziny 12:00, szczegóły na www.itp.gdansk.pl .

Inżynierskie Targi Pracy odbywają się po raz trzeci. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 9 tysięcy osób.

Kim są Beściaki?

Organizator Inżynierskich Targów Pracy – BEST, czyli Board of European Students of Technology – jest niedochodowym, apolitycznym stowarzyszeniem studentów uczelni technicznych. Organizacja powstała w roku 1989 i działa w 81 lokalnych grupach BEST w 30 krajach Europy. Na Politechnice Gdańskiej BEST powołano do istnienia w roku 2003. Corocznie BEST organizuje wiosenne, letnie i zimowe kursy naukowe, Inżynierskie Targi Pracy oraz European BEST Engineering Competition – eBEC (europejski konkurs inżynierski).

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy