praca Wiadomości branżowe

Jak daleko posunąłbyś się by osiągnąć sukces zawodowy?

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez portal kariery Monster Woldwide pokazały, że 86% pracowników nie posunęłoby się do działań nieetycznych, w celu otrzymania awansu.

Wiodący portal kariery Monster Worldwide, Inc. zapytał swoich użytkowników: „Jak daleko posunąłbyś się, by osiągnąć sukces zawodowy?”. Tylko sześć procent respondentów gotowych byłoby użyć podstępu. Jeszcze mniej osób (4%) posunęłoby się do złamania polityki firmy, taka sama liczba pracowników nie wykluczałaby nawet naruszenia prawa w drodze do awansu.

Pracownicy z Meksyku okazali się najbardziej etyczni, ponieważ aż 88% respondentów z tego kraju nigdy nie posunęłoby się do złych działań nawet jeśli wiązałoby się to z awansem. Natomiast najbardziej na swoich współpracowników powinni uważać mieszkańcy Holandii, gdzie aż 12% osób byłoby w stanie użyć podstępu w drodze do sukcesu.

„Mimo tak konkurencyjnego rynku pracy, duża większość pracowników odmówiłaby działań nieetycznych w celu poprawy swojej sytuacji zawodowej, co jest bardzo budujące” – mówi Charles Purdy, ekspert Monster.com. „Należy jednak pamiętać, że pracodawcy i menadżerowie odpowiadają za zachowanie swoich podwładnych i to do nich należy promowanie etycznych zachowań pracowników”.

 

Dodatkowe Informacje:

Wyniki Globalnego Badania Monstera pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu kariery Monster w dniach 3-16 października 2011. Jedna osoba mogła udzielić tylko jednej odpowiedzi. W ankiecie wzięły udział 4579  osoby. Globalne Badanie Monstera jest produktem firmy Monster Worldwie, Inc. Jest to cykl ankiet internetowych kierowanych do użytkowników na różne tematy związane z karierą, gospodarką oraz sytuacją zawodową.

O Monster Worldwide

Monster Worldwide, Inc (NYSE: MWW), spółka dominująca Monster ®, wiodącego internetowego portalu kariery, działająca na rynku rekrutacji online. Już od dziesięciu lat staramy się poprawić jakość życia ludzi dzięki znalezieniu pracy, którą kochają. Dzięki swojej obecności na kluczowych rynkach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Monster pracuje na rzecz wszystkich, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi dobrych ofert pracy niezależnie od szczebla kariery. Świadczymy spersonalizowane usługi doradcze dotyczące rozwoju karier na całym świecie. Nasze strony internetowe docierają do milionów użytkowników Internetu na całym świecie. Dzięki temu możemy prowadzić ściśle dedykowane kampanie reklamowe. Monster Worldwide jest członkiem S & P 500 Index. Aby dowiedzieć się więcej o Monster, naszych produktach i usługach, odwiedź www.monster.com. Więcej informacji na temat Monster Worldwide jest dostępny na stronie about-monster.com.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy