praca Wiadomości branżowe

Jaka jest relacja mediów z Kościołem i Kościoła z mediami…

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zaprasza na otwarty panel dyskusyjny pod tytułem ?Kościół wobec mediów – Media wobec Kościoła?. Spotkanie odbędzie się 21 marca, o godz. 12, w auli RA3, w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

 

– Panel dyskusyjny będzie znakomitym pretekstem do przypomnienia Wielkiej Postaci jaką był Arcybiskup Józef Życiński, w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Ten wybitny kosmolog, filozof, teolog – ceniony na całym świecie, znany był z wielkiej otwartości wobec mediów i różnych środowisk – wyjaśnia dr Wergiliusz Gołąbek, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ.

 

Inny ważny powód organizacji panelu to fakt, iż Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, wydała ostatnią książkę Arcybiskupa Józefa Życińskiego ?Świat matematyki i jej materialnych cieni?, odnalezioną w osobistym komputerze Autora. Ostatnia publikacja Arcybiskupa Józefa Życińskiego, zredagowana przez ks. prof. Michała Hellera, stała się ważnym wydarzeniem edytorskim.

 

W dyskusji upamiętniającej Arcybiskupa Józefa Życińskiego, głos zabiorą: Ewa Czaczkowska z Rzeczypospolitej, ks. dr Józef Kloch, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski oraz Marcin Przeciszewski, prezes i redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.

 

Problematyka panelu może stać się kanwą do dyskusji na temat języka mediów, retoryki, etosu dziennikarskiego, a ponadto może wyjaśnić wiele kontrowersji wynikających z ignorancji różnych środowisk.

 

Po panelu dyskusyjnym będzie można zakupić książkę ks. dra Józefa Klocha ?Internet i Kościół? oraz książkę Arcybiskupa Józefa Życińskiego ?Świat matematyki i jej materialnych cieni?.

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy