Wiadomości branżowe

Jutro spotkanie z mistrzami lotnictwa

Każdy będzie miał okazję wcielić się w rolę pilota i uczestniczyć w ciekawych prelekcjach dotyczących lotnictwa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 28 marca na Politechnikę Gdańską. Studenci organizują konferencję pod hasłem ?Poszerz horyzonty?, która podsumowuje pierwszy rok pracy nad programem SimLE.

Otwarcie konferencji zaplanowano na godz. 9.00 w Auli Gmachu Głównego. Wstęp wolny

W gronie prelegentów znajdą się m.in. mistrzowie Polski, Europy oraz świata w lotnictwie cywilnym. Jednym z tematów poruszanych podczas konferencji będą najbardziej niesamowite podniebne przeżycia. Ciekawie zapowiada się także wykład o tajnikach latania precyzyjnego oraz rajdowego czy też prelekcja mówiąca jak zdobyć licencję zawodowego pilota.

Organizatorem spotkania jest grupa studentów zrzeszona wokół programu SimLE (simple ? learn ? experience).  Młodzi pochodzą z różnych wydziałów i skupiają się na realizacji wspólnych, ambitnych i ekscytujących projektów grupowych. Chcą wymyślać i próbować, a przede wszystkim osiągnąć zamierzony cel.

 ? Skupiający około osiemdziesięciu studentów program SimLE dąży do rozwijania kompetencji twardych oraz miękkich swoich członków poprzez realizację projektów technicznych przy współpracy z biznesem. Obecnie ma na celu budowę mobilnego symulatora lotów ? mówi Kinga Kudelska, studentka odpowiedzialna za promocję projektu. ? Model wykonywany jest z maksymalną precyzją. Symulator budowany jest w skali 1:1.

Szczegółowo o symulatorze opowie Mateusz Serdyński, student PG działający w programie SimLE. Jego prezentacja pt. ?Lot po sukces? rozpoczyna się o godz. 12.30. 

Całodziennym wydarzeniem towarzyszącym będzie m.in. wystawa zdjęć poświęconych lataniu. Autorami fotografii są członkowie Stowarzyszenia EPDG Spotters, którzy dotarli we wszystkie zakamarki gdańskiego lotniska.

 ? W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli także możliwość zapisania się do Akademii SimLE, która umożliwi zainteresowanym osobom udział w otwartych wydarzeniach, szkoleniach i warsztatach SimLE. Członkowie Akademii będą mieć dostęp do bazy ofert staży oferowanych przez partnerów biznesowych programu. Będą mogli również śledzić postępy prac w budowie symulatora ? informują organizatorzy konferencji.

Specjalną atrakcją jest konkurs, w którym można wygrać lot samolotem oraz dwa przeloty szybowcem ? nad Pomorzem. Na czym polegać będzie konkurs? Organizatorzy przygotują pytania związane z wygłoszonymi prelekcjami. Goście, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu.

Harmonogram

 • 9:00-9:20 Rozpoczęcie (przywitanie gości, krótka prezentacja prelegentów i atrakcji wydarzenia)
 • 9:30-10:00 Łukasz Łapiński “6 kroków do licencji zawodowego pilota oraz dlaczego General Aviation może być lepsze niż latanie Boeingiem”
 • 10:10-10:40 Marek Masalski “Z historią w przyszłość. Plany rekonstrukcji króla polskiego nieba – o budowie PZL P.11c”
 • 10:50-11:20 Maciej Bakun ?Historia lotnictwa na Politechnice Gdańskiej?
 • 11:30-12:00 Jeppesen – Paweł Blokus “Mobile FliteDeck VFR. Jak stworzyliśmy produkt dla pasjonatów awiacji”
 • 12:00-12:30 Przerwa – lunch dla prowadzących
 • 12:30-13:00 SimLE – Mateusz Serdyński i Krzysztof Cybulski ?Lot po sukces. Po co i w jaki sposób studenci budują symulator Skyhawk?
 • 13:10-14:00 Paweł Osowski i Mateusz Kuchtyk ?Drifty i ostra jazda pod chmurami. Tajniki latania precycyjnego i rajdowego?
 • 14:00-14:30 Przerwa na małe co nieco ? tort i catering
 • 14:00 Zakończenie i podziękowania

Przez cały czas trwania wydarzenia w holu przed Aulą:

 • Stoisko SimLE i Akademii SimLE
 • Stoisko firmy Jeppesen
 • Stoisko Aeroklubu Gdańskiego
 • Wystawa prac Stowarzyszenia EPGD Spotters w dużym formacie

+ Konkurs w przerwie lunchowej lub kawowej, wygrana: I miejsce lot samolotem, II i III lot szybowcem.

 

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #jest   #Korporacyjny Facebook   #oraz