praca Wiadomości branżowe

Koła studenckie kluczem do sukcesu

Chór, zespół cheelleaderek, radio internetowe, a także magazyn „Pressja”, oraz koła: przedsiębiorczości, grafiki i animacji komputerowej, fotografii, a nawet amatorskiej reżyserii, turystyki i rekreacji konnej to niektóre z 24 kół naukowych i 8 organizacji dla studentów WSIiZ. Dzięki rozwijaniu pasji i zdolności w dodatkowych zajęciach na uczelni, studenci odnoszą sukcesy międzynarodowe i ogólnopolskie. Kilka dni temu Jakub Ochnio z WSIiZ zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym.

O tym dlaczego warto inwestować swój czas w dodatkowe zajęcia będą przekonywać uczestnicy IV Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych „Nauka i pasja – kluczem do sukcesu”.

Wydarzenie odbędzie się  17 i 18 maja  w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ. To okazja dla młodych naukowców do prezentacji dorobku, a także do integracji studenckich środowisk akademickich i promowania rozwoju naukowego studentów. W konferencji wezmą udział reprezentanci 15 uczelni wyższych z całej Polski, w tym również z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Konferencję poprzedzą warsztaty: fotografii studyjnej, symulacji giełdowych oraz savoir-vivre i etykieta, które odbędą się CEM  16 maja. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej http://www.naukaipasja.com.pl/

– Systematycznie wzbogacamy ofertę pozadydaktyczną dla studentów, by umożliwić im rozwijanie pasji i zdolności. W tym roku działalność rozpoczęły 4 nowe koła naukowe: nowych technologii programistycznych, młodych aktywistów dyplomacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi i analizy systemowej procesów ekonomicznych – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W prężnie działających organizacjach i kołach naukowych uzdolnieni studenci WSIiZ rozwijają swoje zainteresowania, co nierzadko pomaga im osiągnąć sukces ogólnopolski. Uczelniany Chór VOX COELESTIS odnosi sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. W XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei” VOX COELESTIS zdobył I miejsce.

Jakub Ochnio, student 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ rozwija wielką pasję w kole fotografii. Jest najmłodszym członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, najbardziej elitarnej organizacji fotograficznej w Polsce. Niedawno zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Wszystkie dzieci świata”, pokonując kilkudziesięciu profesjonalnych fotografów. W ubiegłym roku zdobył I lokatę w Biennale „Kochać człowieka”. – Koło fotograficzne w WSIiZ to jedyne miejsce w Rzeszowie, a nawet na Podkarpaciu, gdzie można zdobyć profesjonalną wiedzę na temat fotografii, również poprzez kontakt z profesjonalistami – zachęca Jakub Ochnio.

Aneta Czarniecka, absolwentka WSIiZ  to laureatka prestiżowych nagród w ogólnopolskich konkursach dla wybitnych studentów. Zdobyła I miejsce i tytuł Primus Inter Pares 2011 oraz II lokatę w konkursie Studencki Nobel.

– Studia w WSIiZ dały mi ogromne możliwości rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy, które procentowały już podczas nauki, a teraz w karierze zawodowej. Należałam m.in. do koła przedsiębiorczości, koła Filmowego, a także magazynu studenckigo PRESSJA. Działałam też w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i w samorządzie – wymienia Aneta Czarniecka.

Szczegółowe informacje dotyczące kół naukowych i organizacji studenckich WSIiZ można znaleźć na stronach: http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/kola_naukowe/Strony/kola_naukowe.aspx

 

http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/organizacje_studenckie/Strony/organizacje_studenckie.aspx

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #mln   #Politechniki   #ramach   #technologii