praca Wiadomości branżowe

Kolejna edycja Praktyk z Lwem zakończona

Zakończyła się siódma edycja programu praktyk ING Banku Śląskiego. W ramach Praktyk z Lwem najzdolniejsi studenci oraz tegoroczni absolwenci różnych kierunków studiów mieli możliwość realizacji ambitnych projektów w poszczególnych jednostkach banku.

Program Praktyk z Lwem kierowany jest do przedsiębiorczych studentów, zainteresowanych zdobyciem pierwszych doświadczeń zawodowych w dużej i prężnie rozwijającej się organizacji. Tegoroczny program promowany był poprzez ogłoszenia w mediach studenckich i ogólnokrajowych, targi pracy oraz we współpracy ze studenckimi ambasadorami ING Banku Śląskiego. Wszystkie działania zaowocowały rekordową w historii programu liczbą aplikacji.

Siódma edycja Praktyk z Lwem została zorganizowana w blisko czterdziestu departamentach i jednostkach organizacyjnych ING Banku Śląskiego, zarówno w centrali (Warszawa oraz Katowice), jak i w oddziałach regionalnych. Projekty realizowane w ramach programu obejmowały szeroki zakres tematyki i dotyczyły wszystkich istotnych obszarów działania banku, m.in.: bankowości korporacyjnej i detalicznej, facility management, operacji, IT, zarządzania ryzkiem, prawa, marketingu i HR. Dodatkowo, w trakcie tegorocznych Praktyk z Lwem studenci mieli także możliwość udziału w szkoleniach  wprowadzających do organizacji oraz doskonalących ich kompetencje miękkie, jak również organizowanych w ramach poszczególnych jednostek organizacyjnych.

Program Praktyki z Lwem to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego oraz zapoznania się ze specyfiką pracy w dużej organizacji finansowej. Bardzo często, dla wielu uczestników, praktyki stanowią pierwszy etap kariery w ING Banku Śląskim.

Praktyki z Lwem są płatne, trwają od dwóch do trzech miesięcy w okresie od lipca do września i kierowane są do studentów już od drugiego roku studiów, różnych kierunków oraz specjalizacji. Pierwszym etapem rekrutacji jest przesłanie wypełnionego formularza aplikacyjnego dostępnego na stronie ING Kariera na adres [email protected]. Ósma edycja Programu odbędzie się w marcu 2013 r.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy