praca Wiadomości branżowe

Konkurs na biznesplan

Do wtorku 18 grudnia można zgłaszać nowatorskie i pomysły na własną firmę. Na Politechnice Gdańskiej ruszyła 7. edycja konkursu ?Jaskółki przedsiębiorczości?. Preferowane są projekty bazujące na nowoczesnych technologiach oraz innowacyjne w zakresie produktu lub usługi.

Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, którzy mogą w nim uczestniczyć indywidualnie bądź zespołowo.

Jury premiować będzie przede wszystkim strategię rozwoju i szansę powodzenia przedsięwzięcia (35 proc. z całości oceny). Niebywale ważna jest także strona ekonomiczna przedsięwzięcia (25 proc.) i jego innowacyjność (20 proc.). Ocenie podlegać będzie także stopień zaspokojenia potrzeb rynkowych przez proponowaną firmę (15 proc.) oraz sama forma prezentacji (5 proc.).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę, której nie da się przeliczyć na pieniądze ? opiekę ekspertów. Specjaliści wspierać będą laureatów w realizacji pomysłów i służyć im praktyczną wiedzą oraz biznesowym doświadczeniem. Będzie i nagroda materialna ? tablet, którego sponsorem jest Politechniczny Klub Biznesu PKB +. Ponadto w puli nagród znajdują się również nagrody pieniężne o łącznej wartości się 4000 zł oraz miejsca pracy w strefie Coworkingu Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Jaskółki Przedsiębiorczości pierwszy raz odbyły się w 2006 roku. Inicjatorem konkursu jest Centrum Wiedzy i Przedsiębiorczości Politechniki Gdańskiej.

Informacje znajdują się pod adresem: http://inkubator.pg.gda.pl/jaskolki-przedsiebiorczosci/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy