praca Wiadomości branżowe

Kto lubi pracować na tzw. umowy śmieciowe?

Podobno już co piąty dorosły Polak jest freelancerem. W burzliwych gospodarczo czasach trudno o zatrudnienie i łatwo stracić pracę, dlatego warto szukać alternatywnych rozwiązań. Szczególnie jeśli ma się umiejętności, predyspozycje i doświadczenie. Podczas, kiedy przedsiębiorcy aktywnie poszukują oszczędności i niechętnie zatrudniają na umowy o pracę, dla freelancerów tzw. ?umowy śmieciowe? nie stanowią bariery. Teraz ?wolnych? fachowców przedsiębiorcy mogą poznać dzięki Getak.pl.

Freelancerzy najczęściej podejmują się zleceń, które mogą realizować zdalnie. Oczywiście, komunikują się ze swoimi klientami, negocjują umowy, przedstawiają oferty również podczas spotkań, ale większość transakcji zawierana i większość projektów realizowana jest zdalnie. Ogólnodostępny Internet i przynajmniej jeden telefon komórkowy w ręku każdego dorosłego Polaka znacznie ułatwiają kontakty i umożliwiają doprecyzowanie każdej współpracy nawet w przypadku, kiedy zleceniodawcę i wykonawcę dzielą setki kilometrów.

Jeśli pracują zdalnie, to nie podejmują się realizacji każdego rodzaju zlecenia. Wolni strzelcy do pracownicy umysłowi, najczęściej oferują usługi z zakresu informatyki, grafiki, projektowania, doradztwa, marketingu, reklamy, dziennikarstwa czy tworzenia innych tekstów komercyjnych oraz tłumaczeń. Właśnie tego rodzaju zlecenia można znaleźć w portalu Getak.pl – miejscu, które powstało, aby służyć przedsiębiorcom i freelancerom, pomagać im się wzajemnie znajdować i wspierać w realizacji projektów.

?Naszą misją jest promowanie idei freelancingu, wspomaganie relacji zlecający-wykonawca, głoszenie korzyści i tłumaczenie istoty tego rodzaju relacji zawodowych, wspieranie zdrowych zjawisk i eliminowanie patologii. Serwis ma być miejscem, dzięki któremu głos freelancerów zostanie usłyszany przez zleceniodawców – w szczególności tych niezdecydowanych czy nieposiadających wystarczającej wiedzy, jak korzystać z ich talentów. Na rynku jest w tym miejscu ciągle luka do zagospodarowania. Jako właściciele serwisu i przedsiębiorcy sami korzystamy również z pomocy freelancerów znalezionych dzięki Getak.pl. Ostatnio właśnie dzięki zamieszczeniu zlecenia w serwisie pozyskaliśmy do współpracy partnera, który wesprze nas wiedzą i doświadczeniem z zakresu public relations.? ? informuje Radosław Kobus, współtwórca serwisu.

Getak.pl to internetowa platforma wymiany informacji między freelancerami a zleceniodawcami. Ułatwia wykonawcom znalezienie zlecenia, a przedsiębiorcom poszukującym partnerów-freelancerów oferuje bazę niezależnych profesjonalistów, z których usług mogą łatwo skorzystać. Celem, jaki stawiają przed sobą twórcy serwisu, jest stanie się liderem i środkowoeuropejskim benchmarkiem wśród platform pozwalających skutecznie komunikować się wykonawcom i zleceniodawcom,  oferowanie usług na najwyższym poziomie i uproszczenie zawierania transakcji.

Similar Posts