praca Wiadomości branżowe

Kulturalna Kwadratowa zaprasza na koncert

Na koncert zespołu Meadow Quartet zaprasza Kulturalna Kwadratowa. Impreza odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 stycznia o godz. 19.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Klarnet, altówka, akordeon i kontrabas – czyli czterech znakomitych instrumentalistów, specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych, ale może i przede wszystkim – cztery współdziałające muzyczne osobowości.

Nikt nie upiera się, że zapraszamy Państwa na koncert muzyki klezmerskiej, a jednak słychać będzie wyraźnie dźwięki inspirowane twórczością naszych starszych Braci w wierze.

Gdy weźmiemy pod uwagę znaczenie słowa meadow – z angielskiego łąka – myślimy o przestrzeni spokoju i radości. Nie damy się jednak uśpić, bo Meadow Quartet – jak sam się o sobie wyraża – poszukuje płaszczyzny dla ścierających się wpływów: współczesnej kameralistyki, jazzu, muzyki improwizowanej, muzyki filmowej oraz fundamentalnego spoiwa – tradycyjnej muzyki żydowskiej. Co z tego wynika – przekonamy się już w czwartek.

Jest w tej muzyce na pewno przejmująca pogoda ducha, fajny rytm i dobre czucie/wyczucie. Posłuchajcie na www.meadowquartet.com
www.myspace.com/meadowquartet

Koncert odbędzie się na dolnej sali AK PG Kwadratowa.
Zapraszamy!

Skład
Marcin Malinowski, klarnet
Michał Piwowarczyk, altówka
Piotr Skowroński, akordeon
Jarosław Stokowski, kontrabas

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy