praca Wiadomości branżowe

Maciej Klein z politechniki najlepszym studentem Pomorza

Maciej Klein, student Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG został najwybitniejszym studentem województwa pomorskiego w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Czerwonej Róży. W nagrodę otrzymał samochód osobowy ? Skoda Fabia. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w niedzielę, 20 maja o godz. 15 w Dworze Artusa.

Maciej został wybrany najlepszym z najlepszych, czyli spośród dziewięciu studentów z całego Pomorza zgłoszonych do konkursu przez swoich rektorów. Średnia ocen Maćka na studiach wynosi 5,17.

Młody fizyk jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Rektora Politechniki Gdańskiej. Aktywnie działa, nie tylko w kole naukowym. Wszędzie go pełno, bo to człowiek z pasją, ale i zdrowym poczuciem humoru.

Już rozpoczął współpracę naukową z Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Włączył się w projekt Public Energy Alternative.

Zdążył wziąć udział w 11 konferencjach naukowych, w tym dwóch międzynarodowych i dziewięciu ogólnopolskich. Przygotował dziewięć referatów i trzy postery zaprezentowane podczas konferencji, dwa artykuły naukowe zgłoszone do recenzji – w tym z listy filadelfijskiej.

Otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego: projekt VI i VII Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną, gdzie zaprasza wystawców oraz specjalistów z branży do prowadzenie wykładów. Jest laureatem quizu ?Co wiesz o OZE?, które odbyły się podczas międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu

Najlepszy student Pomorza będzie teraz reprezentował region w ogólnopolskim konkursie studenckim Primus Inter Pares.

 

Czerwona Róża

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. By wygrać, trzeba być zdolnym, pracowitym i mieć coś jeszcze. W konkursie liczy się bowiem nie tylko wysoka średnia ocen, lecz także osiągnięcia pozanaukowe, aktywność społeczna, sportowa, artystyczna.

Do konkursu mają prawo przystąpić studenci i koła naukowe tych szkół wyższych Pomorza, które posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich.

W tegorocznej edycji Czerwonej Róży po raz pierwszy mogli wziąć udział nie tylko studenci publicznych szkół wyższych, ale także studenci uczelni niepublicznych. To najważniejsza, ale nie jedyna zmiana. Również od tego roku nominacje do konkursu odbywają się na otwartym i publicznym posiedzeniu kapituły konkursowej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #godz   #kt   #owie   #ski