Wiadomości branżowe

Mistrzowski robot – studenci Politechniki Gdańskiej wygrali RoboGames 2015

Miłośnicy robotów – studenci Politechniki Gdańskiej znów tryumfują! Ekipa w składzie: Szymon Zagórnik, Mateusz Piotrzkowski oraz Piotr Krzemiński wygrała mistrzostwa świata „RoboGames 2015” w San Mateo w Kalifornii. W zawodach zwyciężyli samodzielnie wykonanym, debiutującym robotem Enova 365. – Nowa konstrukcja naszej drużyny długo czekała na

Miłośnicy robotów ? studenci Politechniki Gdańskiej znów tryumfują! Ekipa w składzie: Szymon Zagórnik, Mateusz Piotrzkowski oraz Piotr Krzemiński wygrała mistrzostwa świata ?RoboGames 2015? w San Mateo w Kalifornii. W zawodach zwyciężyli samodzielnie wykonanym, debiutującym robotem Enova 365.

 ? Nowa konstrukcja naszej drużyny długo czekała na swoją premierę. Nie mogliśmy trafić na bardziej wymagający debiut niż mistrzostwa świata, ale przecież do odważnych świat należy ? cieszy się Szymon Zagórnik, student Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Chłopaki z Magnat  Cyber Forge Team byli najlepsi w kategorii mikrosumo, w której rywalizują najmniejsze roboty (maksymalne wymiary: 5 cmx5 cm, waga do 100 g). Robociki walczą na macie, niczym prawdziwi zawodnicy sumo. Ich zadaniem jest jak najszybsze wypchnięcie przeciwnika z ringu. Roboty są autonomiczne, czyli wyposażone w specjalne oprogramowanie, które nie wymaga sterowania przez ludzi.

Prace nad budową Enovy 365 trwały kilka miesięcy. Studenci podkreślają, że w trakcie prac konstrukcyjnych najtrudniejsze było zmieszczenie ?pomysłów technologicznych? w tak małej strukturze.

? Podczas zawodów Enova 365 zaprezentował szczytową formę, wygraliśmy wszystkie walki. W finale zmierzyliśmy się z obrońcami tytułu mistrzowskiego z poprzedniej edycji konkursu i zarazem aktualnymi mistrzami z konkursu RobotChallenge 2014. Ostatecznie nasz robot okazał się najlepszy, zajmując pierwsze miejsce na RoboGames 2015 ? opowiada drużyna.

Zawody RoboGames 2015 odbyły się w dniach 3-5 kwietnia 2015 r. w San Mateo. Są to największe zawody robotów na świecie, powszechnie uważane za mistrzostwa świata. Podczas tegorocznego konkursu zawodnicy z 40 krajów rywalizowali w ponad 50 kategoriach

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Obczaj ten sajt i zgarnij skuter!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy