firma

Młode wilki biznesu

Od 2005 roku przeszło 4 tys. młodych przedsiębiorców opuściło bramy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Zatrudniają kilka tysięcy osób i wypracowują przychody rzędu kilkuset milionów złotych. Goldenline.pl, Robocamp czy Chomikuj.pl to tylko niektóre przedsięwzięcia powstałe ze wsparciem inkubatorów przedsiębiorczości.

Pierwsze inkubatory wspierające startupy zaczęły powstawać w USA w latach 50., ale dopiero w latach 80. doszło do ekspansji tej formy pomocy osobom posiadającym pomysł na biznes. Po USA inkubacja biznesowa rozpowszechniła się w Anglii, a potem w całej Europie. Obecnie szacuje się, że na całym świecie istnieje około 5000 inkubatorów. W Polsce sieć Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości istnieje od 2005 roku.

– Wszystko zaczęło się 11 lat temu, gdy marzenie stworzenia z Polski kraju nadzwyczaj przedsiębiorczego pobudziło nas do działania – mówi Dariusz Żuk, pomysłodawca i prezes Polski Przedsiębiorczej, w obrębie której działa AIP. – Wraz z Jackiem Aleksandrowiczem i Mariuszem Turskim – kolegami jeszcze z piaskownicy, stworzyli Studenckie Forum BCC. Już wtedy zabiegali o zmianę prawa, a jednym z sukcesów było obniżenie składki ZUS dla początkujących przedsiębiorców. W końcu przyszedł czas na realizację większej idei. Trójka wizjonerów postanowiła powołać do życia w 2005 roku Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, by pomagać młodym ludziom, którzy chcą realizować swoje pasje, spełniać marzenia.

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mlode-wilki-biznesu-2328859.html.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #2009   #aby   #biznes   #br   #cen   #czas   #dla   #dom   #drugie   #dwa   #finanse