Wiadomości branżowe

Nasze studia MBA popularne wśród pracodawców

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 50 programów studiów MBA. Studia MBA realizowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG znalazły się w gronie najbardziej cenionych wśród pracodawców. Ranking, w którym nasza uczelnia zajmuje jedenaste miejsce opublikował tygodnik ?Wprost?.

Zestawienie powstało w oparciu o opinie menedżerów odpowiedzialnych za politykę kadrową w 500 największych (pod względem przychodów w roku 2012) firmach w Polsce. Ankietowani wskazywali (i punktowali) trzy programy MBA, które poleciliby znajomemu lub pracownikowi. Pytano także o kursy MBA ukończone przez pracowników danej firmy. Na tej podstawie powstała lista 15 najpopularniejszych programów MBA.

Uczestnikiem programu MBA na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG  może zostać każdy, kto ukończył studia I lub II stopnia. Ważne jest także doświadczenie zawodowe. Najczęściej słuchaczami studiów zostają osoby powyżej 35 roku życia, piastujące stanowiska kierownicze.

W ramach MBA na Politechnice Gdańskiej realizowane są programy anglojęzyczne: Zarządzanie Strategiczne: Programami i Projektami oraz Zarządzanie w Sporcie oraz polskojęzyczna, unikatowa w skali kraju specjalność: Przywódca Strategiczny. Więcej  informacji  znajduje się na stronie: studia MBA.

W rankingu ?Najpopularniejsze programy MBA w ocenie pracodawców ? ranking MBA? najlepiej wypadła Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #adaj   #cego   #cej   #chc   #ciej   #Czesne   #deklaruje   #dofinansowanie   #dosta   #drugiej   #edycje