Wiadomości branżowe

Nestlé ogłasza europejską inicjatywę Youth Employment Initiative ? w Polsce rusza 14. edycja Letnich Praktyk i Staży Studenckich

Teaser

Nestlé planuje wsparcie minimum 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia w podjęciu pracy zawodowej. Youth Employment Initiative jest odpowiedzią na rosnące w Europie bezrobocie wśród młodych ludzi i obejmuje stworzenie dla nich tysięcy miejsc pracy, praktyk i staży do 2016 roku. Do inicjatywy firma zaprosi również swoich dostawców z Europy, którzy będą mogli zaoferować uczestnikom projektu możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i zatrudnienie w swoich jednostkach. Szczegółowe informacje na temat Youth Employment Initiative będą znane we wrześniu 2013.

Instytucje rządowe potrzebują wsparcia firm w celu rozwiązania problemu bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie ? mówi Laurent Freixe, Wiceprezes Nestlé i Dyrektor Zarządzający na Europę: Czujemy się zobowiązani do tego, by stworzyć znaczącej liczbie osób do 30. roku życia warunki do nauki i rozwoju w naszej firmie. Uruchomienie inicjatywy jest rezultatem naszego ciągłego rozwoju i inwestowania w Europie.

Ścieżki rozwoju oferowane przez Nestlé w ramach Youth Employment Initiative będą obejmowały wszystkie obszary działalności firmy oraz szczeble zatrudnienia ? od operatorów w fabrykach po dział sprzedaży i stanowiska zarządzające. Do projektu firma zaprosi uzdolnionych młodych ludzi z wykształceniem zawodowym, jak również wyższym, którzy poszukują pierwszego miejsca pracy.

W ramach inicjatywy nowo zatrudnieni będą mogli skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia pracowników Nestlé ? uczestnicząc m.in. w szkoleniach, w tym z coachingu i mentoringu, co pozwoli im lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

Pragniemy, by oferowane przez nas miejsca pracy i praktyk zawodowych były pierwszym krokiem na ścieżce kariery młodych ludzi w firmie, która od wielu lat dostrzega i docenia energię, talent i determinację młodego pokolenia ? mówi Laurent Freixe.

Nestlé Polska S.A. od lat realizuje szereg działań mających na celu wspieranie przedsiębiorczości i rozwoju zawodowego młodych ludzi. Firma od 14 lat prowadzi m.in. program praktyk i staży studenckich: Summer Internship Program ? przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym oraz Technology Engineering Program dedykowany studentom uczelni technicznych, na które co roku aplikuje ok. 3 000 studentów. W ramach 3-miesięcznej pracy w siedzibie głównej firmy w Warszawie lub w jednym z zakładów produkcyjnych w: Kargowej, Kaliszu, Namysłowie, Rzeszowie lub Rzeniszowie, realizują oni konkretne projekty w wybranym dziale, przy stałym wsparciu merytorycznym opiekuna. Uczestniczą też w licznych szkoleniach z zakresu prawidłowego żywienia czy znajomości analizy danych sprzedażowych, stosowanych przez firmy z branży FMCG. Na najlepszych czeka rozwój zawodowy w międzynarodowym środowisku pracy.

Pomimo spowolnienia gospodarczego Nestlé w Polsce tylko w tym roku umożliwi odbycie staży i praktyk prawie 70 studentom. Co roku około połowa osób ma możliwość przedłużenia współpracy z firmą. W ciągu ostatnich 5 lat praktyki i staże odbyło prawie 300 studentów. Szczegółowe informacje na temat Letniej Praktyki z Nestlé dostępne są pod linkiem: www.nestle.pl/kariera.

W ramach budowania relacji ze studentami Nestlé Polska S.A. realizuje także bieżącą współpracę z Biurami Karier kluczowych uczelni wyższych w Polsce za pośrednictwem swoich Ambasadorów. Wspierają oni z ramienia przedsiębiorstwa proces aktywizacji zawodowej studentów, informują o aktualnych miejscach pracy w Nestlé, realizują szereg projektów, angażujących młodych ludzi w ciekawe inicjatywy i gwarantujących wartościowe doświadczenie oraz pierwszy kontakt z pracodawcą.

Firma jest długoletnim partnerem AIESEC ? największej międzynarodowej organizacji studenckiej, która wspiera rozwój przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej młodych ludzi. Przedstawiciele Nestlé wspólnie z organizacją przygotowują Dni Kariery dla studentów, czyli największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce. Odbywają się one już od ponad 20 lat w największych ośrodkach akademickich w kraju. Co roku bierze w nich udział około 55 000 studentów. W trakcie Dni Kariery Nestlé prowadzi warsztaty i szkolenia w ramach Akademii Umiejętności. Są one poświęcone zarówno rozwiązywaniu case?ów biznesowych, rozwojowi osobistemu jak i efektywnemu poszukiwaniu pracy.

 

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts