praca Wiadomości branżowe

Netia ponownie w prestiżowym gronie Top Employers

Certyfikat Top Employers dla firm spełniających najwyższe standardy zarządzania zasobami ludzkimi przyznano po raz trzeci. Trzeci raz z rzędu w gronie wyróżnionych pracodawców znalazła się również Netia. Firma uzyskała najwyższe noty niemal we wszystkich ocenianych kategoriach.

Wyniki trzeciej edycji Top Employers Polska ogłoszono 16 marca. W tym roku Instytut CRF przyznał certyfikat 32 polskim firmom o najlepszej polityce personalnej, które dołączyły do grona 500 najbardziej przyjaznych pracodawców na świecie.

Żeby ubiegać się o prestiżowy certyfikat, firmy muszą poddać się szczegółowym badaniom i audytowi w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Kategorie oceny obejmują świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia i rozwój, rozwój kariery zawodowej oraz kultura organizacyjna firmy.

We wszystkich tych obszarach Netia otrzymała bardzo wysokie oceny, poprawiając nawet swoje osiągnięcia z poprzedniej edycji. Łączny wynik Netii jest jednym z najlepszych wśród wszystkich 32 firm wyróżnionych certyfikatem Top Employers.

Po przejęciu Telefonii Dialog i Crowley Data Poland Grupa Netia zatrudnia blisko 3 tys. osób. Firma od wielu lat aktywnie rozwija procesy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Kultura organizacyjna oparta na zaufaniu i przyjazna atmosfera pracy, umożliwiają aktywne zaangażowanie pracowników w realizację nowej strategii firmy i budowę ?Nowej Netii?. Podstawowym założeniem strategii jest osiągnięcie pozycji lidera w dziedzinie usług on-line w Polsce. By osiągnąć ten cel, Netia pomaga swoim pracownikom stale podnosić kompetencje poprzez atrakcyjne szkolenia i warsztaty na wszystkich szczeblach zatrudnienia.

? Będziemy tworzyć ?Nową Netię?, nie będzie więc czasu na nudę. Ciągle się zmieniamy, ale niezmienne jest to, że cały czas jest w naszej firmie miejsce dla ludzi o różnym doświadczeniu, rozmaitych umiejętnościach, ale też w różnym wieku. Otwartość i elastyczność to cechy, które nas z pewnością trafnie charakteryzują i bardzo nam pomagają w działaniu. Poprawa wyników w poszczególnych kategoriach i kolejny tytuł Top Employers to potwierdzenie wysokich standardów, jakie wypełniamy ? mówi Agnieszka Wolańska, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji w Netii.

Top Employers to certyfikaty przyznawane przez Instytut CRF. Certyfikat Top Employers otrzymują wyłącznie te firmy i organizacje, które spełniają najwyższe standardy w zakresie HR. Podstawą do przyznania certyfikatu są wyniki szczegółowego badania przeprowadzanego przez Instytut ? ocenie poddawane są m.in. wynagrodzenie i benefity, szkolenia, możliwości rozwoju, warunki pracy oraz kultura firmy. Badanie odbywa się w oparciu o obszerną listę pytań zadawanych pracownikom firmy oraz audyt.

Instytut CRF (Fundacja Corporate Research Foundation) powstał w 1991 roku. Został założony jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, stowarzyszeń handlowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców w celu promowania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi. Instytut działa obecnie w dwunastu krajach na trzech kontynentach.

 

***

O Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

Similar Posts