praca Wiadomości branżowe

Nowa praca pod choinkę

Wydaje Ci się, że Święta nie są najlepszym okresem na poszukiwanie pracy? Nic bardziej mylnego! Przygotuj swoje CV i list motywacyjny. Polowanie na stanowisko marzeń trwa!Nawet  tuż przed końcem roku można znaleźć pracę. Wiąże się

Wydaje Ci się, że Święta nie są najlepszym okresem na poszukiwanie pracy? Nic bardziej mylnego! Przygotuj swoje CV i list motywacyjny. Polowanie na stanowisko marzeń trwa!

Nawet  tuż przed końcem roku można znaleźć pracę. Wiąże się to nie tylko z mniejszą liczbą kandydatów, ale również z planami budżetowymi na dany rok. „Przełom grudnia i stycznia to często moment weryfikacji ilości zatrudnionych osób, co niejednokrotnie wiąże się z rekrutacją nowego narybku w firmie” – mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Dlatego warto wykorzystać zimowy sezon najefektywniej i zadbać o rozwój swojej kariery.

Maile z życzeniami

Zimowa przerwa to świetny moment na to, aby przypomnieć się znajomym, których dawno nie widziałeś. Gdzie teraz są? Co robią? Jak mogą Ci pomóc? Powysyłaj maile z życzeniami świątecznymi, a przy okazji zapytaj, czy ktoś wie o jakiejś ciekawej ofercie pracy. Być może któryś ze znajomych zaoferuje Ci pracę w ramach bożonarodzeniowego prezentu?

Pamiętaj o znajomych

Podczas przerwy świątecznej częściej będziesz spotykał się ze znajomymi. Wykorzystaj to, być może na którymś przyjęciu znajdzie się osoba, która zaoferuje Ci pracę, lub chociażby zainspiruje lub doradzi. Pamiętaj jednak, aby mówić o swojej sytuacji w pozytywny sposób. Owszem, nie masz pracy, ale wykorzystujesz swój czas w twórczy i rozwijający sposób. Pamiętaj, że dobra autoreklama to podstawa!

Postanowienia noworoczne

Okres końca roku to chyba najlepszy moment na refleksję dotyczącą planów, marzeń i celów. Również tych zawodowych. Zastanów się, co powinno wyglądać inaczej w Twoim CV? Jeśli chciałbyś coś zmienić – uwzględnij to w planach na przyszły rok.

Bądź elastyczny

Jak twierdzą eksperci z działów HR, okolice Świąt to czas wzmożonej aktywności w branży. Dlatego przygotuj się na to, iż możesz otrzymać zaproszenie na rozmowę o różnych porach dnia, również w dni wolne od pracy.

A to już wiesz?  PG otwiera unikatowe Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej

Udzielaj się w wolontariacie

To świetny sposób na wypełnienie luki w CV, jeśli akurat nie masz pracy. Poza tym, poznasz ciekawych i pomocnych ludzi i zdobędziesz nowe doświadczenie.

Rozejrzyj się za pracą tymczasową

Kiedy pracownicy masowo idą na urlop – masz szansę na zdobycie tymczasowego zatrudnienia! Może to być szansa na to, aby pozytywnie zaprezentować się w nowej firmie, a kto wie, być może dostaniesz propozycję pracy na stałe?

Praca sezonowa? Czemu nie!

Praca sezonowa to głównie obsługa klienta, hotelarstwo lub sprzedaż. Którąkolwiek z tych branż wybierzesz – na pewno zdobędziesz nowe cenne umiejętności, a przy okazji podreperujesz swoje finanse.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

Osoba kontaktowa:

Ewelina Nowicka

Specjalista ds. PR

Triple PR
ul. Leszno 8/28, 01-192 Warszawa
tel. 22 216 54 13;
[email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy