Wiadomości branżowe

Nowatroskie studia podyplomowe z zarządzania za unijne pieniądze

Studia podyplomowe z zarządzania nawet za 1212 zł od października w WSIiZ w Rzeszowie.

Zostań menedżerem za unijne pieniądze

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzi zapisy na studia podyplomowe „Kapitalny Menedżer”, dofinansowane w 80 proc. ze środków unijnych! Do wyboru są 3 kierunki: zarządzanie finansami strategicznymi, zarządzanie projektami i zarządzanie kompetencjami pracowników. Rekrutacja potrwa do końca września 2011 roku.

– Studia rozpoczną się w październiku. Będą trwać 2 semestry – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ – Liczymy na zainteresowanie kadry zarządzającej i przyszłych menadżerów.

Studia podyplomowe z zarządzania  realizowane w ramach projektu unijnego będą mieć nieszablonowy charakter. Opiekę nad nowymi kierunkami objął Instytut Badań i Analiz Finansowych WSIiZ. Studia „Kapitalny Menedżer” znacznie zwiększają szansę na awans. Nie tylko poszerzą wiedzę z zakresu zarządzania. Dużą część będą stanowić zajęcia praktyczne, które pomogą zdobyć i wyćwiczyć umiejętności niezbędna dla dobrego menadżera.

Zajęcia poprowadzą światowi eksperci

– Zajęcia będą prowadzić trenerzy-praktycy z całej Polski. Jednym z prowadzących na kierunku zarządzanie kompetencjami pracowników będzie Robert Reinfuss, specjalista od zarządzania zasobami ludzkimi bardzo ceniony w Europie. Część praktyczna w dużym stopniu bazować będzie na grach symulacyjnych. Instytut nawiązał współpracę w tym zakresie m.in. z Pracownią Gier Szkoleniowych, Management Business Applied oraz TATA Interactive Systems – podkreśla atuty studiów dr Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Zarządzanie kompetencjami pracowników jest obecnie jedną z najważniejszych dziedzin w prowadzeniu firmy. Program został przygotowany z myślą o menadżerach, którzy chcą w nowoczesny i skuteczny sposób realizować politykę personalną. Uzyskają wiedzę zwłaszcza w zakresie kompetencji pracowniczych, zarządzania talentami i wiekiem. Będą przygotowani do wdrażania projektów rozwoju kadr w swojej organizacji.

Program oparty na grach symulacyjnych

– Nowoczesny program kierunku zarządzanie finansami strategicznymi uwzględnia aktualne nurty w gospodarowaniu finansami. Słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu wpływu finansów strategicznych na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa – wyjaśnia Pasieczna.

Program studiów obejmuje m.in. matematykę w biznesie, rachunkowość finansową i zarządczą, ekonomikę przedsiębiorstwa, nadzór korporacyjny i prawo gospodarcze. Wśród dydaktyków znajdą się szkoleniowcy łączący pracę naukowo-dydaktyczną z praktyką biznesową ze szkół wyższych z całej Polski. Na zajęciach wykorzystywane będą profesjonalne aplikacje – Mr. Capital i Mr. Budget.

– Studia zarządzanie projektami nauczą, jak wprowadzać biznesowe zmiany z najlepszym efektem dla firmy. Będzie to możliwe m.in. dzięki nowatorskiej grze decyzyjnej, opracowanej na potrzeby projektu i symulującej pracę menadżera i zespołu projektowego. Koncepcja gry obejmuje kluczowe obszary wiedzy menadżera (czas, zakres, budżet, zasoby, jakość) – wyjaśnia dr Cwynar.

Cenione certyfikaty potwierdzą wiedzę

Studia zakończy nie tylko obrona pracy dyplomowej. Absolwenci będą mogli bezpłatnie uzyskać renomowane certyfikaty.

– Studenci zarządzania finansami strategicznymi przystąpią do egzaminu brytyjskiego Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA na poziomie Certificate in Business Accounting. WSIiZ został zarejestrowany jako jeden z dziewięciu ośrodków szkoleniowych CIMA w Polsce – wyjaśnia dr Andrzej Cwynar, dyrektor Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Absolwenci zarządzania projektami będą mogli uzyskać certyfikat IPMA na poziomie D (Certified Project Management Associate) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych przez pracodawców na świecie certyfikatów z obszaru zarządzania projektami.

Zajęcia w nowoczesnej sali tradingowej

Studia będą realizowane w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, gdzie mieści się laboratorium finansowe IBAF z jedyną w Europie Środkowo-Wschodniej tak wyposażoną uniwersytecką salą tradingową. Sprzęt do laboratorium dostarczyła firma wyposażająca m.in. Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Z laboratorium będą też korzystać studenci nowego kierunku finanse i rachunkowość, na który trwa rekrutacja w WSIiZ.

– Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji sprzęt analogiczny do tego, który jest wykorzystywany w prawdziwych salach tradingowych. Profesjonalny sprzęt pozwala na ćwiczenia praktyczne i znacznie ułatwia studiowanie często niełatwych zagadnień finansowych – dodaje dr Cwynar.

Koszt studiów:

Zarządzanie kompetencjami pracowników – 1212 zł

Zarządzanie projektami 1696 zł

Zarządzanie finansami strategicznymi – 1970,80 zł

Czesne pokryje też koszt materiałów szkoleniowych, podręczników i egzaminów na międzynarodowe certyfikaty.

 

Więcej informacji na stronie: www.kapitalnymenedzer.wsiz.pl  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy