praca

Nowe miejsca pracy we Włocławku

Ponad 200 osób zamierza zatrudnić nowa elektrownia, która powstanie w parku przemysłowym we Włocławku

Inwestycja Grupy Electrabel będzie realizowana przez Elektrownię Połaniec, należącą do belgijsko-francuskiego koncernu GdF Suez. Na pracę będą mogli liczyć głównie przedstawiciele kadry technicznej, którzy będą obsługiwali urządzenia elektryczne.

Uwaga! Więcej informacji na temat metod poszukiwania pracy po powrocie do kraju znajdziesz w naszym POWROTNIKU w dziale dotyczącym POSZUKIWANIA PRACY W POLSCE

Belgowie kupili już od miasta grunt, na którym powstanie zakład. O powadze przedsięwzięcia świadczą już długotrwałe negocjacje i podpisanie umowy notarialnej na kwotę 10 mln zł.Współudziałowcem w nowej instytucji będzie dostawca gazu – koncern PGNiG.

Docelowo mają powstać dwa bloki energetyczne po 450 megawatów, każdy w technologii gazowo-parowej. Szefowie firmy przyznają, że o lokalizacji nowej inwestycji przesądziło kilka czynników, w tym lokalizacja i dobre połączenia z Gdańskiem.

Energetykom spodobała się także łatwość podłączenia nowej elektrowni do sieci energetycznej oraz możliwość dostępu do gazu. Według wstępnych wypowiedzi zakład będzie gotowy już w 2012 roku.

To druga, duża inwestycja we Włocławku w najbliższym czasie. W sąsiedztwie strefy oraz Anwilu budowana jest już Wytwórnia Kwasu Tereftalowego (PTA) koncernu PKN Orlen.

Na podst. Gazety Wyborczej Toruń
powrót
MPiPS
Kapitał Ludzki – Narodowa Strategia Spójności Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich Europejski Fundusz Społeczny

z ahttp://powroty.gov.pl/regiony/wydarzenia/t,Nowe%20miejsca%20pracy%20we%20W%C5%82oc%C5%82awku,rid,1043.html Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy