Wiadomości branżowe

Nowe stanowisko badawcze dla młodych automatyków

Studenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki będą zdobywać wiedzę na nowym stanowisku laboratoryjnym. Model przepompowni kosztował 45 tysięcy złotych i trafi na Politechnikę Gdańską dzięki współpracy z holenderską firmą CROON.

Oficjalne przekazanie stanowiska zaplanowano na 13 grudnia o godz. 14.00. Zapraszamy do sali H11W do budynku wydziałowego przy ulicy Sobieskiego 7. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele firmy oraz studenci.

Jest to kompletne stanowisko laboratoryjne,  zbudowane na potrzeby zajęć dydaktycznych studentów wydziału EiA. Założeniem projektu ?Model przepompowni z dwiema pompami w układzie równoległym? było stworzenie układu symulującego działanie nowoczesnej stacji pomp, ze sterowaniem oraz pomiarami realizowanymi za pomocą układów automatyki przemysłowej. System będzie umożliwiał monitorowanie zużycia energii elektrycznej w zależności od chwilowego zapotrzebowania na wodę.

Warto dodać, że Wydział Elektrotechniki i Automatyki współpracuje z CROON od marca 2012 roku.  Dzięki temu co roku 5 studentów odbywa praktyki w Holandii ? na koszt firmy. Współpraca narodziła się podczas Inżynierskich Targów Pracy. Firma w 2014 roku, zresztą drugi raz z rzędu, będzie głównym sponsorem Inżynierskich Targów Pracy na PG.

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy